X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Janek Samołyk

Data publikacji: 02.12.2019

06.12.2019, piątek, godz. 20:00
Klub u Bulka, Sulęcin, Bilety: 20/30 zł Koncerty i imprezy

Koncert: Janek Samołyk w Klubie Bulka


janek.jpg

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i tak zwanej „piosenki z tekstem”.

Wokalista występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał cztery płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single „Codziennie”, „Problem z wiernością”, „Piosenka o pointach”, „Złe czasy” i „Na prezent” gościły na Liście Przebojów Trójki.

Aktualnie działalność koncertowa Samołyka ma dwa wymiary. Pierwszy to kameralne występy akustyczne w duecie. Drugi to energetyczne koncerty w większym, rock’n’rollowym składzie.

Muzyczna droga:
Pierwszym wydawnictwem wrocławianina był minialbum „Don’t think too much” (2009), wypuszczony własnym sumptem, któremu towarzyszył teledysk do tytułowego utworu. Piosenka zachwyciła jurorów konkursu debiutów na OFF Festiwalu 2009. Tam muzyk zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali m.in. Artur Rojek (Myslovitz), Krzysztof Ostrowski (CKOD) i Macio Moretti (Mitch&Mitch). Zespół Samołyka wystąpił na festiwalu pokonując aż 230 innych wykonawców, którzy chcieli znaleźć się na nim w roli debiutantów. Rok później muzyk został finalistą Konkursu Młodych Zespołów w Jarocinie, a także otrzymał nagrodę Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie za brawurowe wykonanie Białej Flagi. Utwór ten został wykonany również przed dwoma milionami telewidzów na KFPP Opole 2012 podczas koncertu poświęconemu 30-leciu Listy Przebojów Trójki. 

Sukcesy doprowadziły do kontraktu płytowego z Polskim Radiem S.A. Jego owocami są płyty „Wrocław” (2010), „Problem z wiernością” (2012) i „Na prezent” (2014). CV wrocławskiego muzyka wyróżnia trasa po Chinach. Janek prezentował tam swoje utwory z grupą Iowa Super Soccer. Trasa objęła końcówkę 2011 roku i początek 2012. W czerwcu 2012 artysta został zaproszony do zagrania koncertu na wrocławskim rynku w ramach UEFA Euro2012. W 2017 r. ukazał się najnowszy album „Czas najlepszy w życiu”, z którego pochodzą takie utwory jak „Wyprowadzam się”, „Ślad” czy „Nadmorskie miasteczko”. 

Skład zespołu: Janek Samołyk, Kasia Dubaniowska, Marcin Wojtowicz

Źródło: SOK

ide30294

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603