X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Związek otwarty

Data publikacji: 07.11.2019

23.11.2019, sobota, godz. 19:00
Lubuski Teatr - scena kameralna, Zielona Góra, Bilet: 40 zł Teatry

Sztuka napisana na dwie głowy. I to jeszcze jakie. Małżeńskie. Dario Fo i Franca Rame dzięki Związkowi otwartemu zyskali sławę i poklask – i to nie tylko w rewirach komediowych. Historia przez nich wymyślona do dziś wraca w najrozmaitszych konfiguracjach, pomysłach i scenicznych wyrazach.


ZWIA(ZEK-OTWARTY-RES.jpg

Co się stanie, jeśli farsa spotka się z komedią dell’arte? Otóż zdarzy się „Związek otwarty”. Ten uznany i dowcipny tekst o małżeństwie napisało… małżeństwo. Ot, takie piękne, artystyczno-rodzinne połączenie. Dario Fo, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 r., stworzył „Związek otwarty” wraz z żoną, Franką Rame. Pisali go dla teatrów ulicznych. Tekst szybko jednak stał się poszukiwany przez tradycyjne sceny. Fabularną osią, na której obraca się ta historia jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn. 

Tytułowy „nowoczesny” związek otwarty to związek wolnych – tzn. niewiernych sobie – małżonków. Ktoś kiedyś trafnie zdiagnozował: „Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony – po stronie mężczyzny! Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje przeciąg!”. Zapraszamy Was na przeciąg małżeński. Nie, nie bójcie się – nie przewieje Was. Raczej prześmieje. Już my o to zadbamy. 

Autor: Franca Rame, Dario Fo 
Opieka reżyserska: Robert Czechowski 
Osoby: Ona: Romana Filipowska, On: Wojciech Romańczyk 

Źródło: Lubuski Teatr

ide30126

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603