X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Wieczory literackie

Data publikacji: 02.10.2019

04.10.2019, piątek, godz. 17:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida, Zielona Góra Spotkania i wykłady

Mediateka Góra Mediów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida (al. Wojska Polskiego 9) serdecznie zaprasza na dwa powakacyjne wieczory literackie z Dyskusyjnym Klubem Książki i wydawnictwem Liberum Verbum.

Wieczory literackie

Gościć będziemy dwie, młode literatki: Hannę Chmielewską i Alę Rabiko-Woźniak. 

Spotkania poprowadzi Zbigniew Zebar (wydawnictwo Liberum Verbum). 


H.Chmielewska.jpg

3 października 2019 (czwartek), godz. 17.00 - Hanna Chmielewska - "W poszukiwaniu łaski" (poezja) 

Hanna Chmielewska – ur. w 1989 r., mieszkanka Katowic, pisze całe życie, a swoją przygodę rozpoczęła od autorskiej wersji "Czerwonego Kapturka" w wieku lat pięciu (kopia przechowywana w domu). Później przyszła kolej na poważniejszą prozę, a także na poezję. Do ukończenia szkoły średniej wygrała liczne konkursy literackie, jej wiersze ukazały się także w Akancie. Z uwagi na fascynację studiami, które podjęła (prawo) debiut literacki został odłożony do teraz. 


A.Rabiko-Wozniak.jpg

4 października 2019 (piątek), godz. 17.00 - Ala Rabiko-Woźniak - "Naiwna sztuka słowa" (poezja) 

Ala Rabiko-Woźniak – poetka-debiutantka, urodzona na początku lat dziewięćdziesiątych ub.w. w Żarach. Mieszka w Toruniu, całym sercem związana z Ziemią Lubuską i Zieloną Górą, w której dorastała. Z wykształcenia trochę hotelarz, trochę biolog, przede wszystkim jednak dietetyk w służbie zdrowego żywienia psów i kotów. Czyta i pisze od zawsze - od artykułów, przez bajki, po poezję, częściej jednak dla przyjemności niż zysku, uparcie twierdząc, że przyjemność jest bardziej pożądana. Gdy nie pisze – dłubie w drewnie, stanowiąc tę urodziwszą połowę duetu Wystrugani. Inspiracji do zabawy słowem, jak i dłutem, szuka w codzienności, idąc zawsze za głosem serca i intuicji, najchętniej w różnych kierunkach naraz. Jej ulubione motto to: „Żyj kuliście”. Prywatnie zakochana żona i jeszcze bardziej zakochana mama – ta ludzka i ta psia.

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

ide29963

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603