X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Bluesowe Noce - Second Line

Data publikacji: 20.08.2019

23.08.2019, piątek, godz. 20:00
Piekarnia Cichej Kobiety, Zielona Góra, Bilet 20 zł Koncerty i imprezy

Nazwa zespołu ma długą tradycję i pochodzi z amerykańskiej kolebki jazzu i bluesa, z Nowego Orleanu.

Bluesowe Noce - Second Line

“(...) Na pogrzebach w Nowym Orleanie atmosfera smutku trwa dopóty, dopóki trumna nie zostanie spuszczona do grobu, a pastor nie wypowie sakramentalnego: “Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz”. Kiedy zmarły znajdzie się już sześć stóp pod ziemią, orkiestra rozpoczyna jedną z tych starych melodii w rodzaju Didn`t He Ramble i wszystkich uczestników pogrzebu opuszcza przygnębienie.(...) W miarę rozgrzewania się orkiestry wszyscy zaczynają się kołysać, a zwłaszcza ci, którzy przyłączają się do orszaku pogrzebowego po drodze. Tworzą oni tak zwaną “second line” (drugą linię); może należeć do niej każdy przechodzień mający ochotę posłuchać muzyki. Przyciąga ich specyficzna atmosfera, jaka towarzyszy tym pogrzebom i chęć zobaczenia, co będzie się działo. Niektórzy idą tylko parę ulic, inni nie odstępują orkiestry aż do zakończenia całej ceremonii.”

„Moje życie w Nowym Orleanie - Louis Armstrong”

Zespół funkcjonuje na rynku muzycznym od wielu lat. Jego liderem jest wrocławski muzyk sesyjny, gitarzysta, pedagog muzyczny Marek Waszczyński. Zespół przechodził wiele transformacji stylistycznych od bluesa do rocka i fusion, prezentując kompozycje własne, standardy bluesowe, jazzowe i rockowe. Wielką siłą zespołu jest warsztat grających w nim muzyków, który pozwala na zaskakujące słuchaczy, improwizowane podróże. W 2018r. do zespołu dołączyła mieszkająca we Wrocławiu brytyjska wokalistka Adeama Walkowiak wnosząc do muzyki Second Line wielką energię i bluesowo-soulowy feeling.

Adeama pochodzi z muzycznej rodziny. Jej mieszkający obecnie na Jamajce ojciec był znanym pianistą zespoły Third World, a mama wspomagała wokalnie takie gwiazdy muzyki, jak Chaka Khan, Whitney Houston czy Gary Moore. Talent muzyczny, energia i oryginalna uroda Adeamy zjednują jej liczne grono fanek i fanów. Obok Adeamy i Marka Waszczyńskiego Second Line tworzą:

- Marek Błaszczyk – grający na gitarze basowej muzyk znany m.in. z występów w Walk Away, Ryszardem Rynkowskim, Alex Band.

- Paweł Ostrowski – perkusista, muzyk sesyjny, współpracownik i redaktor czasopism muzycznych, autor podręczników dla perkusistów.

- Tomasz Dura – gitarzysta sesyjny wspomagający na scenie i studio wielu wykonawców poczynając od szantowego Za Horyzontem, kończąc na rockowym ACE Cover Band.

Second Line, to blues, soul, jazz i rock podane w energetyczny i pełen emocji sposób. Muzycy przrzeplatają piosenki w wykonaniu a Adeamy utworami instrumentalnymi autorstwa Marka Waszczyńskiego i standardami z repertuaru Johna Scofielda, Robbena Forda i Joe Satrianiego.

W maju 2019r. Second Line został wybrany prze publiczność i jury najlepszym zespołem festiwalu "Las Woda i Blues" w Radzyniu. Zaowocowało to zaproszeniem zespołu na największe festiwale bluesowe w Polsce, m.in. na "Suwałki Blues Festival".

Występy Second Line na Suwałki Blues Festival przyciągnęły liczną publiczność, która niezwykle ciepło i żywiołowo przyjęła zespół.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

ide29806

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603