X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Piknik militarny w Święto Wojska Polskiego

Data publikacji: 22.05.2019

15.08.2019, czwartek, godz. 10:00
Lubuskie Muzeum Wojskowe, Zielona Góra z/s w Drzonowie, Bilety 10 zł osoba dorosła, dzieci i młodzież do 18. r. życia bezpłatnie Inne Wydarzenia

W Święto Wojska Polskiego Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie szykuje kolejne spotkanie z żywą historią.


Plakat Piknik 15 sierpie 2019.jpg

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Piknik Militarny, na którym zobaczyć będzie można m.in. pokazy jazdy kawalerii, strzelania z armat, polową kancelarię wojskową czy medyczny lazaret. 

Na terenie muzeum utworzone zostanie małe miasteczko wojskowe, na którym prezentować się będą jednostki wojskowe z: Krzesin, Sulechowa, Czerwieńska i Krosna Odrzańskiego. 

W programie tegorocznego Pikniku znajdzie się wiele akcentów uświetniających zbliżającą się wielkimi krokami 80. rocznicę Wojny Obronnej 1939 r. Na ścianie pawilonu ekspozycyjnego powstawać będzie okazjonalny mural, zaprezentowana zostanie również armata polowa wz. 1902/26 kal. 75 mm tzw. „Putiłowka”, która stanowiła podstawowe uzbrojenie polskiej piechoty, wrześniowe mundury zobaczyć będzie można także w trakcie pokazu jazdy kawalerii czy prezentacji pt. „Barwa i broń Wojska Polskiego”. Zaprezentujemy także elementy uzbrojenia wojsk niemieckich, w tym przede wszystkim pojazd pancerny Sd.Kfz. 222. Taki sam wóz grał w słynnym serialu ‘Allo ‘Allo! tzw. mały czołg Grubera. 

Jak zwykle pamiętamy o najmłodszych, którzy na Pikniku odwiedzić będą mogli osadę rycerską, uczestniczyć w konkursie plastycznym, wejść do wnętrza samolotu i czołgu czy poczuć się jak prawdziwy saper. 

Nie zabraknie także dynamicznych pokazów pojazdów, w tym robiących zawsze ogromne wrażenie na naszych gościach pojazdów gąsienicowych, a zwieńczeniem wydarzenia będzie mała defilada.

W czasie trwania Pikniku Militarnego z okazji Święta Wojska Polskiego (15.08.) Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego już po raz kolejny organizuje konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „W drodze do niepodległości”. Hasło przewodnie konkursu, umożliwia realizację w różnej technice plastycznej prac związanych z takimi zagadnieniami jak: droga Polski do odzyskania niepodległości, budowa niepodległego państwa polskiego, rola wybitnych mężów stanu. 

Konkurs odbędzie się na terenie ekspozycji plenerowej Lubuskiego Muzeum Wojskowego w godz. 13.00-15.00. 

Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne niezbędne do wykonania prac. Finałem konkursu będzie uroczyste wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych, które odbędzie się przy tarasie muzeum. Zachęcamy do udziału! Liczymy na waszą kreatywność, nagrody czekają.


drzonkow.jpg

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

ide29779

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603