X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Osiecka po męsku

Data publikacji: 26.06.2019

20.07.2019, sobota, godz. 20:30
Scena Letnia Teatru im. J. Osterwy, Gorzów Wielkopolski, Wstęp na wszystkie spektakle Sceny Letniej bezpłatny. Teatry

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zaprasza na spektakle Sceny Letniej.

Osiecka po męsku

Repertuar Sceny Letniej 2019 

20 lipca, godz. 20.30 - „OSIECKA PO MĘSKU” 

wykonuje: Marcin Januszkiewicz
zespół muzyczny w składzie: Jacek Kita (instrumenty klawiszowe), Łukasz Czekała (skrzypce elektryczne), Bartek Alber (gitara) 

Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości brzmią zaskakująco i świeżo. Nowatorskie podejście do utworów pozwala odczytać je na nowo. W połowie koncertu przygasa żart, a atmosfera skłania się w bardziej refleksyjną stronę. Artysta przywołuje między utworami wspomnienia i nawiązuje do wydarzeń bieżących, sprawiając, że utwory wybrzmiewają jako wciąż aktualne. 

czas trwania: 70 min 

 

21 lipca, godz. 20.30 - Grupa artystyczna z Poznania - „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” 

występują: Aleksandra Rykowska (mezzosopran), Klaudiusz Kapłon(tenor), Anna Michalak (sopran), Maciej Ogórkiewicz (baryton), Daniel Kustosik (baryton). 

Księżniczka czardasza to jeden z najbardziej lubianych tytułów operetkowych. Historię Edwina, który zakochuje się w gwieździe Variete – Sylvii, można oglądać i słuchać bez końca. To największy sukces Kálmána, a jednocześnie jedno z najwybitniejszych dzieł nowszej operetki wiedeńskiej. Mnóstwo tu lubianych i pięknych melodii: słynny czardasz Sylvii oraz duety „W rytm walczyka serce śpiewa”, „Artystki z Variete” czy „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”. „Księżniczka czardasza” to przepiękna operetka ze świetnie skonstruowaną dramaturgią i muzyką oddającą doskonale uczucia bohaterów. 

czas trwania: 90 min

 

26 lipca, godz. 12.00 - Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry - „SŁOWIK” 

wykonują: Kinga Kaszewska-Brawer, Urszula Zdanowicz-Łabiak, Marcin Wiśniewski 

W ogrodach cesarza Chin mieszka mały, niepozorny ptaszek, który okazuje się największym skarbem cesarstwa. O tym, jak wielką moc ma śpiew ptaka, wkrótce przekona się sam cesarz. Słowik zamieszka w pałacu, ale czy na długo…? Na dworze pojawi się mechaniczny, drogocenny dubler. Czy aby na pewno jest on w stanie zastąpić prawdziwego słowika? Baśń Andersena jest dla twórców spektaklu pretekstem do pokazania chińskiej kultury z bogactwem jej barw i fascynującego orientu. 

czas trwania: 60 min 

 

27 lipca, godz. 20.30 - Teatr Maska z Jeleniej Góry - „ŁAWECZKA” 

reżyseria: Krzysztof Pulkowski
wykonują: Honorata Magdeczko–Capote, Krzysztof Rogacewicz 

O czym jest spektakl? O Was i o Nas, o Kobietach i Mężczyznach… O tym co nas zazwyczaj dzieli, ale też o tym co czasami łączy… Ona i On to różne kosmosy, ale w tej samej czasoprzestrzeni. Niemożliwe? A jednak… w Teatrze wszystko jest możliwe, bo Teatr to Sztuka wyobraźni, konwencji, porozumienia z widzem, rozmowy. W spektaklu jest śmiesznie i strasznie. Nie ma w nim nudy. Jest akcja, pasja, ruch, dynamika, nawał punktów zwrotnych i radość życia… prowadzona w rytmie tanga, bowiem tango jest kanwą tej opowieści o Kobiecie i Mężczyźnie, o walczących i przenikających się światach. 

czas trwania: 70 min 

 

28 lipca, godz. 20.30 - „SERCA BICIEM” Piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy 

wykonuje: Tomasz Błasiak
zespół muzyczny w składzie: Tomasz Krezymon (piano), Kornel Jasiński (bas), Szymon Linette (perkusja) 

W recitalu Tomasza Błasiaka spotkacie się Państwo ze znanymi i lubianymi przebojami z repertuaru Andrzeja Zauchy. Interpretacje wokalne poruszą najwrażliwsze struny Państwa dusz. Piękne nuty, dopracowane aranżacje i muzyka na żywo pozwalają artyście konsekwentnie wciągać słuchaczy w swój świat. Ten ciepły, nieco nostalgiczny program zapada w pamięć i, co sugeruje już sam tytuł, przyprawia o mocniejsze serca bicie… 

czas trwania: 70 min 

 

Więcej informacji na stronie tutaj. 

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu miasta Gorzowa.

Źródło: Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

ide29695

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603