X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Gala Muzyki Filmowej

Data publikacji: 12.10.2018

20.10.2018, sobota, godz. 19:00
Filharmonia Gorzowska, Gorzów Wielkopolski, Bilety: 80 zł Muzyka Poważna

IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara.


festiwal gw.jpg

Muzyka filmowa to obowiązkowy punkt każdej edycji Festiwalu. Tym razem zapraszamy na spotkanie z wielkim kinem amerykańskim i twórczością najwybitniejszych współczesnych kompozytorów tego gatunku. Podczas gali finałowej usłyszymy m.in. muzykę Hansa Zimmera, Johna Williamsa czy Jamesa Hornera, pochodzącą z pełnych rozmachu produkcji ostatnich dekad. W programie nie zabraknie tematów i motywów z takich filmów jak Gladiator, Piraci z Karaibów, Harry Potter czy Avatar. Polskim akcentem będzie napisana przez Wojciecha Kilara suita z filmu Dracula Fr. Copolli. Ta aranżowana na imponujące składy orkiestrowe muzyka to nie tylko część świata filmu, ale również ważny rozdział twórczości symfonicznej naszych czasów. Nowoczesność przeplata się w niej z tradycją nawiązującą do dzieł tak wybitnych symfoników jak Gustaw Mahler, Anton Bruckner czy Dymitr Szostakowicz. 

Za pulpitem dyrygenckim stanie tego wieczoru Maciej Sztor – jeden z najlepszych interpretatorów amerykańskiej muzyki filmowej pisanej na duże symfoniczne składy orkiestrowe. Za jej propagowanie dyrygent otrzymał listy z gratulacjami i podziękowaniami m.in. od Johna Williamsa, Hansa Zimmera i Jamesa Hornera. 

Źródło: Filharmonia Gorzowska

ide28467

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603