X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Akademia Młodego Biologa

Data publikacji: 15.06.2018

16.06.2018, sobota, godz. 17:00
Centrum Nauki Keplera, Zielona Góra, Wstęp wolny. Dla Dzieci

Ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach cyklu Akademii Młodego Biologa.

Akademia Młodego Biologa

Niebywałe spotkanie z odkrywczynią fal grawitacyjnych – Panią Profesor Dorotą Gondek-Rosińską która pracuje w Instytucie Astronomii na Uniwersytecie Zielonogórskim. W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim astrofizyką gwiazd neutronowych i czarnych dziur. 

Od 2008 roku Dorota Gondek-Rosińska jest członkiem zespołu polskich naukowców Virgo-Polgraw i zajmuje się m. in. symulacjami numerycznymi astrofizycznych źródeł fal grawitacyjnych oraz poszukiwaniem, w danych z detektorów Virgo/Ligo, sygnałów wytworzonych w procesie łączenia się czarnych dziur lub gwiazd neutronowych w układach podwójnych. 

Za odkrycie fal grawitacyjnych w 2017 r. przyznana została nagroda Nobla z fizyki, a Pani Profesor jest członkiem międzynarodowego zespołu, który dokonał tego odkrycia. Mamy zatem niepowtarzalną okazję i zaszczyt spotkać Odkrywcę i wielką pasjonatkę astrofizyki. 

Pani Profesor w sposób przystępny opowie nam o zagadnieniach, które warto poznać i zrozumieć, bo naukowcy twierdzą, że fale grawitacyjne pozwolą nam lepiej zrozumieć wszechświat, a ich istnienie już sto lat temu przewidział Albert Einstein w swojej ogólnej teorii względności.

Źródło: Centrum Nauki Keplera

ide27844

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603