X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Międzynarodowy Festiwal Tańca - Folk Przystań

Data publikacji: 13.06.2018

29.06.2018, piątek, godz. 19:00
Różne miejsca, Gorzów Wielkopolski Kultura

Na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Folk Przystań” wystąpią artyści z 3 kontynentów: Ameryki Południowej, Europy i Azji.


folk plakat.jpg

Będzie można oglądać koncerty, odpocząć w Kreatywnej Strefie Relaksu, a także bawić się z zespołami w ramach Klubu Przyjaciół Festiwalu. 

Aż trudno uwierzyć, że w czerwcu będziemy obchodzić już 25. urodziny MFT „Folk Przystań”. Wydarzenia festiwalu rozpoczną się 24 czerwca, a wielki finał nastąpi 29 czerwca. Działania festiwalu nie zamkną się tylko w granicach Gorzowa, ale sięgną również do mieszkańców gminy Kłodawa, do Barlinka, Kostrzyna, Myśliborza i Skwierzyny

Już wiadomo, że do Gorzowa przyjedzie około 300 tancerzy i muzyków z: Kolumbii, Kazachstanu, Malezji, Łotwy, Indonezji, Czech, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii i Polski. Będą rywalizować w międzynarodowym konkursie tanecznym, ale przede wszystkim będą dzielić się swoją kulturą, muzyką, tańcem i pięknymi strojami. Na scenach pośród międzynarodowych grup folklorystycznych zaprezentują się także lokalne zespoły: ZTL „Mali Gorzowiacy”, ZT „Aluzja” i ZA „Buziaki”. 

W programie zaplanowano koncerty w Amfiteatrze, czyli Koncert Jubileuszowy pod hasłem „Łączy nas taniec” i Koncert Galowy, przegląd konkursowy w Teatrze im. J. Osterwy, występy w Kłodawie o nazwie „Lasy i obertasy”, a także powrócono do tradycji wspólnego, ponadreligijnego uczestnictwa we mszy świętej. Nowością będą dodatkowe działania w przestrzeni miasta – na Osiedlu Górczyn, przy fontannie Motylia, powstanie specjalna Kreatywna Strefa Relaksu, w której, w czasie festiwalu, mieszkańcy będą mogli spędzać czas wolny, zarówno leniwie, odpoczywając przy miłej muzyce i w rodzinnej atmosferze, jak i kreatywnie, biorąc udział w warsztatach i zabawach. 

Program festiwalu: 

24.06, godz. 9.00 Jubileuszowa Msza Święta, kościół pw. Pierwszych Męczenników Polskich 

25.06, godz. 20.00 Koncert Jubileuszowy „Łączy nas taniec”, Amfiteatr (bilety 5 zł, do nabycia w kasach Amfiteatru przed koncertem lub w Młodzieżowym Domu Kultury – na pozostałe wydarzenia wstęp wolny) 

26.06, godz. 17.00 „Kłodawskie lasy i obertasy”, Kłodawa 

27.06, godz. 16.00 Koncert konkursowy, Teatr im. J. Osterwy 

29.06, godz. 19.00 Koncert Galowy, Amfiteatr 

Codziennie od 24.06 do 28.06 w godz. 16.00-19.00 Kreatywna Strefa Relaksu, Fontanna Motylia, Park Górczyński

Bieżące wydarzenia i informacje znajdują się na stronie tutaj oraz na Facebooku.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim

ide27835

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603