X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

An American Experience

Data publikacji: 14.05.2018

25.05.2018, piątek, godz. 19:00
Filharmonia Gorzowska, Gorzów Wielkopolski, Bilety: 37 zł - normalny, 30 zł - ulgowy, 25 zł - balkon Muzyka Poważna

Koncert symfoniczny stanowić będzie niepowtarzalną okazję do zapoznania się z twórczością współczesnych kompozytorów amerykańskich.

An American Experience

Zaprezentowane utwory pozwolą odczuć owego „ducha Ameryki”, jak mówi o koncercie mający polskie korzenie dyrygent Richard Zielinski. Wśród zróżnicowanego repertuaru, w tym muzyki inspirowanej twórczością rdzennych Amerykanów, usłyszymy m.in. kompozycję Forward Libby Larsen. autorka tak mówi o swojej muzyce: „Muzyka istnieje w nieskończoności dźwięku. Myślę, że prawdziwą substancją muzyki jest powietrze. Celem pracy kompozytora jest nadanie ładu oraz sensu dźwiękom istniejącym w przestrzeni, tak by uchwycić coś z istoty życia wyrażonego m.in. poprzez muzykę”. Inną, niezwykle ciekawą pozycją w programie koncertu będzie utwór, w którym partię solową realizują kotły. Raise the Roof Michaela Daugherty’ego w sposób mistrzowski eksploruje możliwości brzmieniowe tego wyjątkowego instrumentu. Na uwagę zasługuje też suita orkiestrowa Aarona Coplanda zatytułowana Appalachian Spring, która swoją premierę miała w 1944 roku. Utwór skomponowany został jako muzyka do baletu, na zamówienie wybitnej choreografki i tancerki Marthy Graham, która podczas premiery tańczyła w nim główną rolę. Niezależnie od indywidualnego spojrzenia na muzykę każdego z kompozytorów, w prezentowanych podczas koncertu dziełach odbijają się jak w lustrze zarówno wielka różnorodność amerykańskiej kultury, jak też tradycja i duch należącego do „nowego świata” kontynentu – niezwykłego, malowniczego i pobudzającego wyobraźnię wielu rodzimych twórców.

Źródło: Filharmonia Gorzowska

ide27661

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603