X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Wykład Daniela Muzyczuka

Data publikacji: 09.01.2013

16.01.2013, środa, godz. 19:00
BWA; al. Niepodległości 19, Zielona Góra, Wstęp wolny Spotkania i wykłady

Wykład Daniela Muzyczuka

BWA Zielona Góra zaprasza na wykład Daniela Muzyczuka: Pytanie bez odpowiedzi. Słuchanie po Johnie Cage'u.

Pytanie bez odpowiedzi. Słuchanie po Johnie Cage'u

Podtytuł niedawno wydanej w naszym kraju książki Michaela Nymana zatytułowanej „Muzyka eksperymentalna" brzmi „Cage i po Cage'u", sugerując, że amerykański kompozytor stanowi próg, za którym rozciąga się zupełnie nowe terytorium. Jeżeli zgodzimy się z diagnozą Nymana pozostaje nam określenie co stanowi tą zdecydowaną zmianę jakościową, która otworzyła nową erę w muzyce. Być może najważniejszym elementem całego zespołu wydarzeń, które z tym nazwiskiem można powiązać, jest wpływ Cage'a na przemiany związane ze słuchaniem. Równouprawnienie dźwięków prowadzi do równouprawnienia różnych form ich odbioru, co wzbudzało również marzenia o politycznej skuteczności muzyki. Wykład nakreśli różne próby zmagania się ze spuścizną Cage'a od krytyki stojących za nią politycznych znaczeń, po eksperymenty związane z emancypacyjnym potencjałem słuchania.

Daniel Muzyczuk - kurator w Muzeum Sztuki w Łodzi. Od 2008 do 2011 kurator w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu wToruniu. Kurator projektów m. in.: Long Gone Susan Philipsz, Poszliśmy do Croatan (wraz z Robertem Rumasem), Fabryka Mariusza Warasa i Krzysztofa Topolskiego, MORE IS MORE (wraz z Agnieszką Pinderą i Joanną Zielińską), Melancholii sprzeciwu (wraz z Agnieszką Pinderą), Spojrzeń 2011 oraz Dźwięków elektrycznego ciała (wraz z Davidem Crowleyem). Zwycięzca (z Agnieszką Pinderą) konkursu im. Igora Zabla w 2011 roku. Wykładał na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek AICA.

ide21724

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603