X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Fundacja WOŚP wsparła szpital w Międzyrzeczu

Data publikacji: 12.02.2020

Całodobowy Oddział Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Młodzieży otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy łóżka szpitalne z materacami i pościelą, szafki oraz pufy.


szpital.jpg

Środki finansowe, za które zakupione zostały otrzymane dary, pochodziły ze zbiórki 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego w roku 2018. Tym samym Fundacja WOŚP zajęła się obszarem w systemie opieki zdrowotnej w Polsce, który od lat zmaga się z problemami niedofinansowania, zbyt niskiej wyceny procedur, braku wyposażenia, braku wykwalifikowanego personelu, niewystarczającej liczby miejsc w oddziałach. 

Przypomnijmy, iż to nie pierwsze darowizny WOŚP dla Szpitala w Międzyrzeczu. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2017 r. przekazała Szpitalowi dla potrzeb Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego: łóżka szpitalne elektryczne, materace odleżynowe, sprzęt w postaci ssaków, podnośników, foteli kąpielowych za łączna kwotę 287 620,00 zł. 

Dyrekcja szpitala, pracownicy i pacjenci Całodobowego Oddziału Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Młodzieży serdecznie dziękują Fundacji WOŚP za otrzymane dary. 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4551

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603