X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Propozycje Biblioteki Norwida

Data publikacji: 10.02.2020

W tym tygodniu Biblioteka Norwida literacko świętować będzie Walentynki - Święto Zakochanych (14 lutego) oraz Światowy Dzień Kota (17 lutego).


jowita.jpg

O uczuciach z najmłodszymi porozmawiamy i podziałamy, oczywiście przy udziale książek, podczas warsztatów literacko-plastycznych "O uczuciach dla najmłodszych", 14 lutego o godz. 10.00 w Filii nr 9 przy ul. Podgórnej 45. Natomiast starszych gości zapraszamy na Walentynkowe wzruszenia do Lubuskiego Laboratorium Książki Green Book przy ul. Makowej 12. Również w Walentynki, 14 lutego o godz. 17.00 odbędzie się tam spotkanie zatytułowane "JOWITA albo Walentynkowa Mapa Gosów". Będzie to sesja radiowa z fragmentami twórczości Stanisława Dygata. Sięgniemy do wątków pierwszych spotkań, zauroczeń i damsko-męskich gier. Nie będzie to typowy seans walentynkowy. Warto w tym miejscu przywołać fragment "Disneylandu", w którym Dygat pisał, że "miłość, tkliwość rodzinna (...) to tylko szczególne oblicza walki, którą toczą wszyscy przeciwko wszystkim".

Fragmenty twórczości tego znakomitego (choć zapomnianego dziś prozaika) czytać będą aktorzy Lubuskiego Teatru, Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz. To jednak niejedyni wyjątkowi goście walentynkowego wieczoru. Posłuchamy wielkich Głosów z bogatego archiwum Radia (m.in. Elżbiety Czyżewskiej, Andrzeja Łapickiego, Władysława Kowalskiego czy Ewy Błaszczyk). Przeszłość spotka się z Tu i Teraz. A my wciąż będziemy szukać Jowity.

Seans walentynkowy potrwa godzinę. Obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona): greenbook@biblioteka.zgora.pl, tel. 736 600 470 

Z kolei miłośników kotów, zwłaszcza tych najmłodszych, organizatorzy zapraszają na wystawę poświęconą tym milusińskim czworonogom - Literackie koty. Na wystawie zobaczymy ilustracje kotów, znanych z baśni, bajek i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Ekspozycja czynna będzie w Filii nr 11 przy ul. Ptasiej 32 od 10 lutego do 6 marca. 

Ponadto w tym tygodniu w Norwidzie: 

Bajkowe spotkania z książką – spotkanie dla dzieci do lat 5 wraz z opiekunami.
11 lutego, godz. 11.00-12.00, Filia nr 8, ul. Spawaczy 13a 

Wernisaż prac plastycznych podopiecznych Ośrodka Terapii Zajęciowej Arkadia
Prowadzenie: Monika Piętka.
12 lutego, godz. 11.00, mediateka Szklana Pułapka, Wrocławska 12A (Zielonogórska Palmiarnia) 

Szachy od podstaw – bezpłatne zajęcia szachowe, bez ograniczeń wiekowych, prowadzone przez Klub Szachowy Caissa-Pion Zielona Góra.
12 lutego, godz.17.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa 

Bezpłatne konwersacje w języku polskim dla cudzoziemców – spotkanie dla osób, które znają już język polski na poziomie podstawowym.
Prowadzenie: Karolina Ochniowska. Organizator: Biblioteka Obcojęzyczna. WiMBP. Obowiązują zapisy – tel.: 68 45 32 638.
12 lutego, godz.12.15-13.00, Biblioteka Obcojęzyczna WiMBP, al. Wojska Polskiego 9 

Z książki na sztalugę – warsztaty z rysowania dla uczniów klas od II do VI SP. Na spotkaniach: spontaniczne tworzenie krótkiego komiksu inspirowanego wybraną książką, sposoby tworzenia komiksu, ćwiczenie wyobraźni, praca twórcza w małych zespołach. Po utworzeniu się stałej grupy zajęcia będą realizowane na tabletach graficznych, za pomocą programu Krita. Prowadzenie: Anna Witkowska.
13 lutego, godz.16.30, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteka Pana Kleksa 

Szydełkowanie w bibliotece – cykliczne spotkanie dla osób dorosłych zainteresowanych rękodziełem.
13 lutego, godz. 16.30, Filia nr 4, ul. Podgórna 45 

Brombowe pomysły na spotkania z książką – czytamy nowości książkowe, spotkanie dla dzieci z opiekunami.
13 lutego, godz.16.30, Filia nr 9 (Biblioteka Bromby i Przyjaciół), ul. Podgórna 45 

Czytelnia bez Granic – spotkanie cykliczne dla dzieci, w trakcie którego seniorzy zaprezentują dzieciom bajkowe opowieści. Cykl współorganizowany przez Koło Emerytów i Rencistów przy Szkole Podstawowej nr 13.
14 lutego, godz. 10.30, Filia nr 11, ul. Ptasia 32 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

idn4550

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603