X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Jutro startuje Eko Choinka

Data publikacji: 17.01.2020

W ramach tegorocznej akcji, organizatorzy zaplanowali cykl różnych działań proekologicznych. W czwartek 23 stycznia 2020 r., na zielonogórskim deptaku, odbędzie się wyjątkowa impreza edukacyjna.


eko2.jpg

Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w soboty 18 i 25 stycznia oraz 1 lutego będą zbierali drzewka spod pergol śmietnikowych.

Choinki, od mieszkańców Zielonej Góry, odbierane będą od godz. 6:00 wg ustalonego harmonogramu pracy Eko Patroli. Dlatego organizatorzy proszą, aby drzewka zostały wystawione przed pergole śmietnikowe odpowiednio wcześniej.

Harmonogram zbiórki choinek, wraz z wskazaniem poszczególnych rejonów Zielonej Góry, dostępny tutaj.  

Organizatorzy serdecznie zachęcają do przyłączenia się do akcji poprzez dostarczenie drzewek w określone miejsca, jak również do wzięcia udziału w edukacyjnym przedsięwzięciu, gdzie wspólnie będziemy mogli recyklingować choinki i nie tylko (...). 

Odzyskujesz, nie marnujesz!

W ramach akcji, w czwartek 23 stycznia 2020 r., na zielonogórskim deptaku, odbędzie się wyjątkowa impreza edukacyjna.

Zebrane przez Eko Patrole choinki, lub te przyniesione osobiście, odegrają tytułową rolę w pokazach zrębkowania przy Ratuszu, które przeprowadzą Zakład Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwo Zielona Góra. Podobnie jak w zeszłym roku, wytworzony z drzewek naturalny nawóz będzie można zabrać ze sobą i wykorzystać we własnym ogrodzie. 

W Leśnej Osadzie zaplanowaliśmy szereg niespodzianek!

W trakcie trwania imprezy edukacyjnej na deptaku, w godz. od 11:00 do 13:00, odbędą się warsztaty i kreatywne eko- zabawy. Zaplanowane działania, kształtujące właściwe postawy wobec środowiska, są dedykowane przede wszystkim dzieciom ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. To nie wszystkie atrakcje! 

O atrakcje w trakcie imprezy, wspólnie z leśnikami i przedstawicielami Urzędu Miasta, zadbają partnerzy wydarzenia z: Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Centrum Przyrodniczego, firmy Stelmet, Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct- Zielona Góra oraz z zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Nadleśnictwa Zielona Góra. 

Gość specjalny imprezy!

Tegoroczny finał Eko Choinki poprowadzi Radosław „Rademenez” Blonkowski – rekordzista Polski w Freestyle Rap! 

To będzie ekologicznie spożytkowany czas!

 9837_eko1.jpg

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

idn4538

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603