X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Jadłodzielnia w Zielonej Górze

Data publikacji: 18.12.2019

Do Zielonogórskiej Jadłodzielni przy ul. Moniuszki 35 każdy może przyjść zostawić żywność ale również może wziąć z półek czy lodówki żywność, której potrzebuje.


jadBodzielnia.jpg

Przypominamy kilka podstawowych informacji o Jadłodzielni: 

1. Jesteśmy zawsze otwarci
Cudowna wiadomość - jedzenie możecie zostawiać o dowolnej porze dnia i nocy. Jadłodzielnia jest ogólnodostępna, na miejscu znajduje się lodówka (bez zamrażarki) oraz półki w szafie. 

2. Dziel się tym, co sam mógłbyś zjeść
Do Jadłodzielni możecie przynieść jedzenie, które nadaje się do spożycia, z wyłączeniem surowego mięsa oraz produktów zawierających surowe jaja czy niepasteryzowane mleko. Mogą być to wyroby własne, produkty suche czy napoczęte, ale starannie zapakowane. Nie przynoście produktów zepsutych czy takich, które przekroczyły termin przydatności do spożycia - "należy spożyć do". Ogólnie rzecz ujmując - jeżeli sam mógłbyś coś zjeść, to znaczy, że możesz to zostawić w Jadłodzielni. 

3. Coś dobrego dla każdego
Naszą główną ideą jest niemarnowanie jedzenia. Każdy może przynieść jedzenie i każdy może się nim poczęstować. Nie ma dla nas znaczenia kim jesteście, jaki jest Wasz status czy ile macie lat. Częstujcie i dzielcie się wszyscy.

Chcemy by dzielenie się się nadmiarem jedzenia weszło zielonogórzanom w krew. 

4. Jadłodzielnia jest samoobsługowa
Czasem możecie natknąć się na jednego z nas, sprzątającego wnętrze Jadłodzielni, ale zazwyczaj na miejscu zastaniecie jedynie lodówkę, półki i jedzenie. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy starali się dbać o porządek w Jadłodzielni. 

5. Zapakuj, opisz i podrzuć przy okazji

Ważne jest, aby jedzenie zostawiane w Jadłodzielni było opisane (data przygotowania oraz zawartość) i odpowiednio zapakowane by przetrwać transport. Najlepiej jeśli użyjecie tego, co macie w domu, słoików czy opakowań po gotowych produktach, starajmy się nie produkować nowych śmieci. Jedzenie możecie podrzucić po drodze do lub z pracy, przekazać znajomemu, który również chciałby coś zostawić albo wybrać się na spacer specjalnie w tym celu. Nie ma sensu specjalne przywożenie samochodem jednej bułki.


jadBodzielnia zg.jpg

Źródło: Materiały organizatora

idn4530

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603