X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia Miejska

Data publikacji: 27.11.2019

W sobotę 14 grudnia na zielonogórskim deptaku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do niedzieli (22.12).


plakat-jarmark_1.jpg

Swoje stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe zaprezentują artyści i rękodzielnicy. Nie zabraknie również artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych. Zielonogórzanie będą mogli spróbować grzanego wina, dowiedzieć się jak przygotować trunek.

Stoiska czynne będą w godzinach 12:00 – 19:00.

W dniach 14-15 i 21 grudnia w godzinach 12:00 – 17:00 w namiocie usytuowanych w pobliżu Visit Zielona Góra będzie funkcjonować Gwiazdkowa Warsztatownia gdzie odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. Najmłodsi pod okiem animatorów będą mogli wykonać różnego rodzaju ozdoby choinkowe, które zabiorą do domu lub udekorują choinki na zielonogórskim deptaku. Własnoręcznie wykonana ozdoba może być pięknym świątecznym prezentem. Gwiazdkowa Warsztatownia to miejsce niezwykłe do którego w tym roku zawitają Świąteczne Skrzaty, które zaproszą dzieci do wspólnej zabawy.

W poniedziałek 16 grudnia od godziny 15:00 odbędą się po raz drugi pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie. Zobaczyć gotową rzeźbę to jedno, ale samemu ją stworzyć, to zupełnie innego rodzaju doznanie artystyczne. Podczas lodowych warsztatów będziecie mogli spróbować swoich sił jako rzeźbiarze. Natomiast pokaz rzeźbienia to niezapomniane widowisko – artysta pracuje piłą elektryczną, dłutami, a nawet ogniem. Lodowa figura mamy nadzieję, że przy sprzyjających warunkach atmosferyczny pozostanie na długo na zielonogórskim deptaku.

Od czwartku do piątku (19-20 grudnia) w godzinach 12:00 – 19:00 po raz pierwszy na zielonogórskim jarmarku pojawi się Snow Fun Park akademia snowboard’u dla dzieci pod opieką doświadczonych instruktorów. Strefę tworzy sztuczna nawierzchnia imitująca użytkowo i wizualnie śnieg, infrastruktura treningowa (najazdy, wzniesienia, hopki, równoważnie, słupki), najwyższej klasy sprzęt snowboardowy dla dzieci (deski, wiązania, ochraniacze) oraz znaczniki tank top.

Natomiast w niedzielę 22 grudnia (deptak przy Ratuszu), zapraszamy serdecznie mieszkańców Zielonej Góry na Miejską Wigilię.

Podczas Miejskiej Wigilii w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują wokaliści Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Życzenia mieszkańcom o godzinie 15:00 złożą biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz władze miasta, chwilę później koncertem kolęd Miejską Wigilię uświetni Krystyna Giżowska, a harcerze przekażą mieszkańcom światełko betlejemskie.


gizowska.jpg

Źródło: Zielonogórski Ośrodek Kultury

idn4503

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603