X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Kufer pełen dziedzictwa

Data publikacji: 19.11.2019

Kufry pełne dziedzictwa to zestawy edukacyjne, z pomocą których nauczyciele, edukatorzy lub animatorzy kultury mogą przeprowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży posługując się przy tym zaproponowanymi scenariuszami lub własną inwencją.


kufer (1).jpg

Przedsięwzięcie ma charakter społeczny, a zarazem odzwierciedla relację jaką każdy z nas ma z dziedzictwem kulturowym – kufry są przekazywane „ z rąk do rąk”, ich otrzymanie wiąże się równocześnie z wysiłkiem i zobowiązaniem – kufer trzeba posłać dalej… 

Od września 2019 r. w całej Polsce rozpoczęło wędrówkę 17 kufrów pełnych dziedzictwa, służąc edukacji i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego. Jeden z nich jest właśnie u nas. 

W każdym kufrze znajdują się różne kategorie obiektów, przypominające o dziedzictwie narodowym, regionalnym, ale także zwracające uwagę na jego wymiar osobisty. Przypominają one nieco dawne „pokoje osobliwości”, muzealny magazyn albo po prostu składzik ze starociami. Zabierane w podróże, wypakowane rozmaitymi przedmiotami symbolizują również ludzkie wędrówki i to, że gdziekolwiek się udajemy zabieramy własne dziedzictwo ze sobą. 

Jeśli jesteś nauczycielem, edukatorem lub animatorem kultury i chcesz zobaczyć co znajduje się w kufrze krążącym po woj. lubuskim, jeśli ciekawi Cię, jak wyglądają zajęcia z wykorzystaniem kufra lub chcesz przyjąć kufer do siebie – zapraszamy! 

Zgłoszenia na adres kontakt@starykisielin.com.pl

Źródło: ZOK - Filia Stary Kisielin

idn4494

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603