X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Historia ukryta w piosenkach

Data publikacji: 10.11.2019

Koncert z okazji Dnia Niepodległości już 11 Listopada o godzinie 17:00 w Planetarium Wenus.


PLAKAT-722x1024.jpg

”Koncert Historia ukryta w piosenkach to bardziej widowisko niż koncert, bardziej ważne dla każdego z nas treści niż tylko piosenki. Sam dobór utworów składa się na historię Polski począwszy od międzywojnia po czasy nam współczesne. Niezapomniane songi, świetne muzyczne aranżacje, doskonali artyści i pomysłowo dobrane stroje dają na scenie zamierzony przez autorów efekt. Warto się wybrać, posłuchać, zobaczyć i przeżyć polskie dzieje z polskimi piosenkami…” (cytat z materiałów promocyjnych). 

Koncert „Historia ukryta w piosenkach” jest rodzajem multimedialnego koncertu-opowieści, na którego program składa się kilkanaście polskich piosenek z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Sław Przybylska, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Stanisław Sojka czy Grzegorz Ciechowski i Grzegorz Turnau, wykonywanych we współczesnych aranżacjach. Utwory obejmują blisko 100 lat historii polskiej piosenki, która towarzyszyła najbardziej tragicznym i dramatycznym wydarzeniom w dziejach naszego kraju. Wszystkie piosenki składają się na swoistą historię, której wątkiem wiodącym jest Polska. 

Wykonawcy to 10 osobowy zespół instrumentalno-wokalny, w skład którego wchodzą artyści i ludzie sceny z kręgu zielonogórskiego środowiska muzycznego i aktorskiego. Zespół pracuje pod kierownictwem muzycznym pianisty Alberta Bezdziczka. Całość wiązana jest słowem przez moderatora i ilustrowana pokazem multimedialnym z wykorzystaniem archiwalnych fotografii i filmów odnoszących się do treści piosenek lub poszczególnych okresów w historii Polski ostatnich ponad 100 lat. 

Skład zespołu:
Albert Bezdziczek – fortepian, kierownictwo muzyczne
Janusz Lewandowski – bass, kontrabas
Edward Piniuta – perkusja
Mateusz Skrzypczak – saksofon
Marek Kruszyna – gitara
Katarzyna Pusowska – wokal, skrzypce
Anna Kalinowska, Jadwiga Macewicz, Tomasz Łupak – śpiew
Andrzej Winiszewski – akordeon, słowo wiążące, multimedia 

„Historia ukryta w piosenkach”
Data: 11 listopada,
Godzina: 17.00
Miejsce: Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus
Bilety w cenie: 20 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Źródło: ZOK 

idn4483

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603