X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

9 Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej

Data publikacji: 07.11.2019

W ramach kolejnej, już 9. edycji Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów, organizatorzy zapraszają w dniach od 12 listopada do 12 grudnia br.

festiwal_-_logotypy.jpg

W ramach kolejnej, już 9. edycji Festiwali Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów, zapraszamy w dniach od 12 listopada do 12 grudnia br. na spotkania autorskie i rozmowy z uznanymi prozaikami i poetami, laureatami lub finalistami ogólnopolskich literackich nagród, autorami bestsellerów. W tym roku odwiedzą nas przedstawiciele dwóch nurtów: literatury faktu i literatury kryminalnej. Literaturę faktu reprezentować będą czołowi reportażyści: Wojciech Tochman, Jacek Hugo-Bader, Małgorzata Rejmer, natomiast „kryminalistów”, autorzy bestsellerowych powieści – Marek Krajewski oraz Marcin Wroński.

Osiągnięcia lubuskiego środowiska literackiego podkreślimy benefisem Alfreda Siateckiego, prozaika, autora wielu powieści, w tym również sensacyjnych, który w bieżącym roku obchodzi 50-lecie pracy twórczej.

Postać i twórczość Anny Tokarskiej – patronki Festiwalu w sposób szczególny upamiętniona zostanie czytaniem jej poezji w ramach Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze. Dla miłośników twórczości poetki – wielka gratka – podczas Festiwalu ukaże się wznowiony tom jej wierszy.

Współczesną polską twórczość poetycką zaprezentuje, specjalizujące się w wydawaniu serii poetyckich, warszawskie wydawnictwo Anagram. Jego właścicielka i redaktorka Magdalena Koperska przedstawi swoją najnowszą ofertę wydawniczą oraz poprowadzi rozmowę z debiutującą poetką, byłą zielonogórzanką Małgorzatą Chomont, autorką tomiku poetyckiego Dopóki ptaki śpiewają. Wielka pasja fotografowania Małgorzaty Chomont (aktywna członkini Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego) stała się inspiracją do tworzenia wierszy. Jej fotografie, które znalazły się w książce, będziemy mogli podziwiać na towarzyszącej wystawie.

Tegoroczna edycja Festiwalu ma także wymiar międzynarodowych kontaktów poetyckich. Naszymi gośćmi będą belgijscy poeci, przedstawiciele redakcji „G.” (dawniej „Gierik & Nieuw Vlaams Tijdschrift”) pisma literacko-kulturalnego z Antwerpii, z którym współpracuje redakcja pisma „Pro Libris”. Podczas spotkania wysłuchamy eseju o poezji flamandzkiej, recytacji wierszy zaproszonych poetów belgijskich w ich ojczystym języku. Polskie tłumaczenia wierszy będą prezentowane na ekranie. Ponadto poeci lubuscy dzielić się będą swoimi doświadczeniami z belgijskimi literatami. Spotkanie połączone z promocją najnowszego numeru 68-69/2019 kwartalnika literacko-kulturalnego „Pro Libris”, które poprowadzą Czesław Sobkowiak i Agnieszka Ginko-Humphries, z udziałem członków redakcji „Pro Libris” oraz autorów regionalnych.

Gościem specjalnym Festiwalu będzie Wojciech Mann, dziennikarz radiowy i telewizyjny, satyryk, aktor, pedagog, autor tekstów piosenek i książki Artysta. Opowieść o moim ojcu, która ukazała się w ubiegłym roku.

Szczegółowy harmonogram festiwalu na stronie tutaj. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

idn4478

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603