X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

RatMiś u marszałka – nauka pierwszej pomocy

Data publikacji: 06.11.2019

Szkolenie będzie inauguracją dużej akcji edukacyjnej. Jeszcze w tym roku skorzysta z niej 10 przedszkoli. Początek 7 listopada o godz. 10.00 na Sali Kolumnowej.


ratmi[.jpg

– Lekcji pomocy przedmedycznej udzieli mój dobry znajomy RatMiś. Wezwałam go już telefonicznie – zdradza marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Ekipa RatMisia – czyli niedźwiadka - ratownika – to działacze Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych „Medyk”. W ramach „małych grantów” dostali ponad 6,5 tys. zł na akcję szkoleń 6-latków. Partnerem projektu jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze.

Dzieci nauczą się jak korzystać z numerów alarmowych i wezwać pomoc w razie potrzeby. Poznają podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oswoją się z ratownikiem, żeby się go nie bać. No i poznają wnętrze ambulansu i torby medycznej! – Szkolenie odbędzie się w formie zabawy z RatMisiem. Ale jego pomocnicy skorzystają z profesjonalnych fantomów i sprzętu ratunkowego – tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Przedszkola mogą się zapisywać na kolejne szkolenia, które odbędą się na terenie ich placówek.
Formularz do zapisów tutaj.  

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4477

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603