X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Alternatywne lekcje WF

Data publikacji: 10.10.2019

Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.


9749.jpg

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Już w dniach 15-16 października była lekkoatletka odwiedzi Zieloną Górę z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF! 

O projekcie

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami. 

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych. Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek. 

We wtorek i środę (15-16.10.) w godzinach od 8:00 do 14:00 w hali sportowej CRS MOSiR Zielona Góra uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.: 

  • koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
  • piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
  • rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
  • roweru stacjonarnego ze zintegrowanym systemem wirtualnej rzeczywistości,
  • biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
  • refleksomierza,
  • przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
  • mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi. 

W zajęciach w ciągu dwóch dni weźmie udział blisko 600 uczniów ze szkół podstawowych. Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek! 

Więcej informacji na stronie tutaj

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2019“ Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu realizowanego w Zielonej Górze jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. 

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

idn4447

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603