X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Tydzień w Bibliotece Norwida

Data publikacji: 09.10.2019

Promocja książki poetyckiej "Pora słowa" Pawła Kuszczyńskiego, oraz wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej "Tadeusz Różewicz w Karkonoszach" - to główne wydarzenia przyszłego tygodnia w Bibliotece Norwida.


knedelkowo.png

Ponadto w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży - Bibliotece Pana Kleksa startuje nowy cykl zajęć literacko-detektywistycznych - "Tropiciele Umysłu", a mediateka Góra Mediów zaprasza na wernisaż wystawy grafik Anity Łęckiej, zatytułowanej "Pomiędzy-realno-stan". Tydzień zakończy sobotnie spotkanie z Joanną Krzyżanek, popularną autorką książek dla dzieci. 

Więcej informacji na temat wydarzeń znajdą Państwo poniżej: 

Promocja książki poetyckiej "Pora słowa" Pawła Kuszczyńskiego 

8 października (wtorek), godz. 17.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza 

Paweł Kuszczyński – poeta, krytyk literacki. Urodził się 7 czerwca 1939 roku. Liceum pedagogiczne ukończył w Kaliszu (1957 r.), studium nauczycielskie w Poznaniu (1959 r.). Studiował na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, którą ukończył w 1970 roku. Swoją pracę zawodową rozpoczął jako nauczyciel, następnie przez 43. lata pracował jako ekonomista. Wieloletni prezes Oddziału ZLP w Poznaniu. 


kuszynski.jpg

"Tadeusz Różewicz w Karkonoszach" - wernisaż wystawy fotografii ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu 

10 października (czwartek), godz. 18.00, galeria Biblioteki (al. Wojska Polskiego 9) 

Otwarcie wystawy odbędzie się z udziałem autora fotografii Zbigniewa Kulika, dyrektora MSiT w Karpaczu, który przez 20 lat przyjaźnił się z Tadeuszem Różewiczem, towarzyszył mu w wędrówkach po Karkonoszach dokumentując wizyty poety. 

Ekspozycja składa się z 34. fotogramów. Ukazuje Tadeusza Różewicza, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich poetów, dramaturga, prozaika i scenarzystę, w towarzystwie żony Wiesławy oraz przyjaciół na tle malowniczych krajobrazów. „Górskie” fotografie zostały wykonane m.in. podczas wycieczek po karkonoskich szlakach, w czasie spotkań, rozmów, spacerów i zimowych wędrówek. Prezentują radość, zadowolenie i zachwyt wielkiego poety nad urokiem Karkonoszy, Karpacza i okolic. 


Tadeusz.jpg

Tropiciele umysłu - zostań detektywem! 

Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży - Biblioteka Pana Kleksa zaprasza na cykliczne warsztaty literacko-detektywistyczne "Tropiciele umysłu". Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już 9 października o godz. 16.30 w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży - Bibliotece Pana Kleksa.

Spotkania są bezpłatne. Zgłoszenia przyjmuje Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży - Biblioteka Pana Kleksa - osobiście, telefonicznie (68 453 26 10) lub mailowo: biblioteka.pana.kleksa@biblioteka.zgora.pl


tropiciele.jpg

Wernisaż wystawy grafik Anity Łęckiej "Pomiędzy-realno-stan

11 października (piątek), godz. 18.00, mediateka Góra Mediów 

"Pomiędzy-realno-stan" to zbiór prac młodej zielonogórskiej artystki, Anity Łęckiej, tworzonych metodą sitodruku.

O swoich nietypowych pracach artystka mówi tak: "Każdy sitodruk przechodził etapy deformacji, aż do osiągnięcia momentu, w którym stawał się on wizualizacją bliską psychodelicznej wizji świata. Przedstawione obrazy wypełnione są imaginacjami, które przerysowują rzeczywistość. Realność i pozorność to przeciwstawne ze sobą zjawiska, które się w nich przeplatają." 

Wystawa będzie czynna do końca października. 

 

Czytanie na Drugie Śniadanie - Spotkanie z Joanną Krzyżanek, popularną autorką książek dla dzieci. 

12 października (sobota), godz. 11.00, Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży - Biblioteka Pana Kleksa 

Joanna Krzyżanek - autorka bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, w tym serii o Kurze Adeli o Kocie Papli, książki "Dzieciaki z ulicy Tulipanowej" oraz serii książek o przygodach mieszkańców Knedelkowa. Jest miłośniczką liter i gałgankowych lalek. Prowadzi warsztaty literackie, teatralne, plastyczne oraz kulinarne. Podczas zajęć opowiada o książkach i zawartych w nich historiach, maluje słonia w kratkę i piecze mufinki. Ma czarne włosy przypominające druciki i niebieskie oczy, a we włosy wpina pomarańczową spinkę. 

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, na spotkanie obowiązują zapisy - osobiście lub pod numerem telefonu 68 45 32 610. 

To oczywiście nie wszystkie propozycje Biblioteki Norwida na przyszły tydzień. Informacje na temat pozostałych wydarzeń znajdą Państwo w kalendarzu na stronie internetowej Biblioteki.

Źródło: WiMBP 

idn4442

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603