X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Teatroteka Szkolna

Data publikacji: 05.10.2019

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Lubuski Teatr w Zielonej Górze zapraszają na prezentację portalu Teatroteka Szkolna oraz warsztaty narzędziowe „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?”.


Teatroteka.jpg

Teatroteka szkolna to portal, na którym bezpłatnie można korzystać z konspektów zajęć, pogrupowanych według poziomu nauczania. To, m.in. propozycje działań wykorzystujących elementy teatru na lekcjach języka polskiego, wosu, godzinach wychowawczych oraz pomysły na zajęcia w ramach koła teatralnego, w trakcie przygotowania szkolnych akademii lub realizacji projektów artystycznych. 

Podczas spotkania prowadzący opowiedzą o materiałach znajdujących się na portalu (ok. 30 min.). W drugiej części, uczestnicy będą mieć okazję do doświadczenia warsztatu pedagogiczno-teatralnego inspirowanego materiałami z portalu Teatroteka Szkolna oraz poddania refleksji zaproponowanego sposobu pracy. (ok. 2,5 h) warsztaty są przeznaczone dla opiekunów kół teatralnych, twórców akademii szkolnych, nauczycieli etapu wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Udział w nich mogą wziąć również zainteresowani pedagogiką teatru pedagodzy szkolni, nauczyciele języków obcych i bibliotekarze. 

Warsztaty odbędą się we wtorek, 8 października 2019, od godz. 16.30 - 19.30 w sali Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny! 

Maksymalna liczba uczestników to 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Informacje i zgłoszenia: emilia@teatr.zgora.pl 

Warsztat poprowadzi: Agnieszka Szymańska 

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (specjalności pedagogika ogólna i edukacja medialna), Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Pedagogów Teatru Instytutu Teatralnego. Koordynuje i współtworzy działania edukacyjne, współpracując z teatrami lalkowymi i dramatycznymi (m.in. Teatr Baj w Warszawie, Teatr Pinokio w Łodzi, Teatr Fredry w Gnieźnie, TR Warszawa, Teatr Powszechny w Warszawie). Od 2010 r. współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego – obecnie przy programie Teatroteka Szkolna, prowadząc szkolenia dla nauczycieli i instruktorów teatralnych z zakresu pedagogiki teatru, wcześniej jako ewaluatorka programu Lato w teatrze (2011-2014) i producentka małych Warszawskich Spotkań Teatralnych (2010-2013). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku. 

Źródło: Lubuski Teatr

idn4441

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603