X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Remont Biblioteki

Data publikacji: 30.09.2019

WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze informuje, że od poniedziałku 30 września 2019 rozpoczyna remont wejścia do Biblioteki (schody i podjazd), który potrwa do końca listopada.


remont 1.png

Dzisiaj rozpoczęła się modernizacja nawierzchni schodów i podjazdów dla niepełnosprawnych przed wejściem go gmachu głównego. W tym miejscu zostaną położone nowe, estetyczne, a przede wszystkim bezpieczne płytki. 

W tym czasie wszyscy użytkownicy Biblioteki korzystać będą z bocznego wejścia przez Galerię (od strony Elżbietanek). 


wej[cie.png

W dalszej kolejności nastąpi wymiana drzwi automatycznych w zespołach wejściowych – w budynku głównym oraz w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży – Bibliotece Pana Kleksa. 

W najbliższym czasie zostanie także wymieniony dźwig osobowy znajdujący się w gmachu głównym. W nowej windzie znajdą się dodatkowe usprawnienia dla osób niepełnosprawnych w postaci: oznaczeń w alfabecie Braille’a, zapowiedzi głosowych oraz fotokomórki. 

Wspomniane modernizacje kosztować będą prawie 480 000 zł. Środki na ten cel pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (175 tys. zł) oraz z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Zielona Góra (po 128,5 tys. zł). Reszta wydatków pochodzi z budżetu Biblioteki. 

Nowoczesny magazyn 

Jednak to nie wszystkie metamorfozy, które do końca roku kalendarzowego zaplanowano w Bibliotece Norwida. 

W ubiegłym roku udało się zrealizować modernizację magazynu znajdującego się na IV piętrze Biblioteki, a w tym roku planujemy unowocześnić magazyn na V piętrze. Projekt o wartości 375 000 zł „Modernizacja magazynów i zbiorów zabezpieczonych” obejmuje m.in. roboty budowlane, naprawy i położenie nowych wykładzin, wymianę opraw oświetleniowych oraz zakup regałów stacjonarnych. 

Na ten cel Biblioteka pozyskała środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Część wartości projektu stanowi wkład własny (75 tys. zł). 

Klimatyzacje 

W tym roku także planowana jest instalacja klimatyzacji w dwóch salach Biblioteki – sali im. Janusza Koniusza oraz w sali wykładowej im. Grzegorza Chmielewskiego. Koszt klimatyzacji pokryje Zarządu Województwa Lubuskiego. Jeśli wystarczy środków i Zarząd Województwa wyrazi zgodę, klimatyzację zyska dodatkowo także Dział Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów. 

Ponadto informujemy, że z uwagi na przeniesienie zbiorów z magazynu na V piętrze, z udostępniania do końca roku wyłączone będą następujące zbiory: 

1. czasopisma IV format (Mg IV )

2. czasopisma III Format ( Mg III )

3. Gabinet Kostrzewskiego III format ( GK III )

4. Gabinet Paukszty: książki i czasopisma ( GP )

5. książki IV format (Mg IV )

6. książka mówiona (kasety magnetofonowe )

7. płyty gramofonowe. 

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Z pewnością po zakończeniu modernizacji czytelnicy odczują poprawę warunków korzystania z zasobów Biblioteki.remont biblioteki.png

Źródło: WiMBP

idn4437

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603