X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Rok artystyczny 2019/2020 w Sulęcinie

Data publikacji: 02.10.2019

Ruszyły zapisy na zajęcia w SOK i Bibliotece Publicznej w Sulęcinie na sezon artystyczny 2019/2020.


rok artyst.jpg

W ramach działalności Sulęcińskiego Ośrodka Kultury działają następujące sekcje: 

Studio Piosenki – zajęcia te kierowane są do wszystkich grup wiekowych – od dzieci w wieku przedszkolnym – po osoby dorosłe, które chcą rozwijać swoje zainteresowania w kierunku wokalnym. Zajęcia dobywają się pod okiem profesjonalnego instruktora, a zdobyte doświadczenia uczestnicy prezentują podczas imprez okolicznościowych i wydarzeń kulturalnych (krajowych oraz zagranicznych). Zazwyczaj grupa liczy około dwudziestu osób w różnym wieku. 

Pracownia Plastyczna – Zajęcia w pracowni plastycznej są dopasowane do posiadanych umiejętności i zainteresowań uczestników. Działania pracowni skierowane są na ciągły rozwój, doskonalenie umiejętności i pobudzanie wyobraźni. W naszej pracowni odbywają się: warsztaty manualno-kreatywne, SOKusie – zajęcia plastyczne oraz rękodzieło dla osób dorosłych. 

Pracownia Teatralna – zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych. Przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dla seniorów. Kompetentny instruktor podczas zajęć przekazuje swoja wiedzę, dzięki której aktorzy uczą się poprawnej wymowy, poznają sztukę recytacji oraz różne formy wypowiedzi scenicznej. Poprzez adaptacje sceniczne, własne interpretacje i zabawy teatralne, rozwijają wyobraźnię, pracują nad doskonaleniem swojej dykcji, a także – co najważniejsze – doświadczają pracy aktora na scenie. 

Medialny WIR – Nowością w ofercie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury są warsztaty medialne. Zajęcia te powstały z myślą o ludziach młodych, pełnych pasji i zaangażowania, dla osób bez żadnego doświadczenia i bez wiedzy o funkcjonowaniu mediów. W lekkiej i przystępnej formie instruktor przybliża uczestnikom podstawy pracy dziennikarza oraz pokazuje, jak wyglądają codzienne obowiązki redaktora, tworzącego nie tylko treści w wydaniu papierowym, ale i audycje radiowe, wywiady, krótkie filmy. 


pomysBy.png

Poza sekcjami:

Klub u Bulka – Klub jest ważnym miejscem działalności ośrodka kultury. W naszej kulturalnej piwnicy odbywa się większa część wydarzeń w okresie jesienno-zimowym. Na scenie klubu występują zespoły amatorskie oraz zespoły profesjonalne, kabarety, przedstawienia teatralne i spotkania z ludźmi kultury. 

Sala Prób – sala prób to oferta, skierowana do wszystkich „raczkujących” zespołów z Sulęcina i okolic. Dysponujemy salą, dostosowaną do Waszych potrzeb. Osoby zainteresowane więcej informacji uzyskają, dzwoniąc pod numer 95 755 24 77 (sekretariat SOK), bądź kontaktując się bezpośrednio z klubem „u Bulka” pod adresem mailowym: ubulkaklub@gmail.com. 

Internetowe Radio SOK – W 2018 roku powstało internetowe Radio SOK, które jest aktywne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Poza tym trzy razy w tygodniu (w poniedziałki o godzinie 19:00, we wtorki oraz w piątki w godzinach 13:00-14:30) odbywają się audycje na żywo, które opierają się głównie na rozmowach (również z zaproszonymi gośćmi) oraz na wiadomościach z miasta i regionu. Pełna oferta naszego internetowego Radia SOK dostępna jest na profilu Facebook: https://www.facebook.com/radiosoksulecin/, tam również możecie nas słuchać na żywo! 

Sala Projekcyjna – w lutym 2018 r. otwarto salę projekcyjną, która znajduje się przy Klubie u Bulka. Nasza sala projekcyjna wyposażona jest w przestrzenny system nagłaśniający, projektor oraz łącze internetowe. Dysponujemy 25 miejscami siedzącymi. 

Oraz

Zajęcia taneczne grupy TRANS – w naszym ośrodku kultury od 2015 roku swoje działania rozpoczęła grupa taneczna, pochodząca z Międzyrzecza – TRANS. Instruktorki prowadzą zajęcia dla czterech grup wiekowych – dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, szkolnym i dla młodzieży. Zajęcia odbywają się na Sali Konferencyjnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury dwa razy w tygodniu. 

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą zajęć Biblioteki Publicznej w Sulęcinie:

Zajęcia komputerowe dla dorosłych – Zajęcia dla osób starszych (50+) pragnących odnaleźć się w świecie komputerów i technologii. Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek w godz. 16.00 – 17.00. 

Dyskusyjny Klub Książki – DKK – gdzie nie tylko czytamy, ale również toczymy gorące dyskusje o książkach. Przede wszystkim dokonujemy zaskakujących odkryć ciekawych tytułów i autorów, których wcześniej byśmy nie wybrali. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. 

„Książka początkiem przygody” – zajęcia/warsztaty edukacyjne dla dzieci i rodziców. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych 3-5 lat (wraz z rodzicem/opiekunem) oraz 6-9 lat (bez rodzica/opiekuna) co dwa tygodnie w środę od godziny 16:00. 

„Młodzi Koderzy” – Zajęcia dla dzieci w wieku 10-12 lat, których celem jest przekazanie podstawowych umiejętności programistycznych przez zabawę. Podczas zajęć nie będziemy opierać się na nowych narzędziach technologicznych, ale nauczymy się kodowania wokół elementów życia codziennego. Zajęcia będą odbywały się co dwa tygodnie w czwartek od godziny 17:00. 

„Klub gier planszowych” – Oferujemy możliwość gry w przyjemnej atmosferze i towarzystwie, rozkoszując się interaktywną, kulturalną rozrywką, we współpracy lub rywalizacji, z innymi mieszkańcami! Może nawet weźmiecie udział w turnieju? Zabierzcie z domu dobry humor, a jeśli połknęliście już planszówkowego bakcyla to zachęcamy do przyjścia ze swoimi grami. – zapraszamy! Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu – w piątki od godz. 16.00. 

Dodatkowe spotkania w bibliotece:

„Podwieczorek z poezją nie tylko śpiewaną…” – Jeśli interesuje Cię pełna radości, humoru i uśmiechu zabawa słowem. Jeśli chcesz podzielić się z nami ulubionymi wierszami, rymowankami i humoreskami, bądź jeśli chcesz spędzić popołudnie w miłym towarzystwie te zajęcia skierowane są dla Ciebie! 

„Wieczór z poezji nie tylko śpiewaną…” – Raz w miesiącu czekamy na wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspólnie z nami umilić sobie długie, jesienno-zimowe wieczory, w towarzystwie utworów poetyckich, w klimatycznej i nastrojowej atmosferze. 

„Czytaj ludzi jak książki…” – Cykliczne spotkania z ciekawymi osobami, które historią swojego życia pochłaniają jak najciekawsza książka. 

Oferta dodatkowa:

Escape Room* – Zamknięte pomieszczenie, tajemnicze zagadki i ukryte wskazówki. Jak biblioteka, to i książki. Jakie tajemnice mogą skrywać? Jaką magię mają w sobie lektury szkolne? W jaki sposób książki mogą pomóc w odnalezieniu klucza do wyjścia? Jedyna w swoim rodzaju, innowacyjna i fenomenalna gra już teraz w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie. 

„Tutlandia”* – Założeniem zajęć jest spotkanie dzieci w wieku od 6 do 9 lat z bohaterami książki Agnieszki Ginko pt. „Tutlandia”, poznanie ich przygód i zwrócenie uwagi na ważne wartości w życiu codziennym. 

„Smok czy smog?”* – Zajęcia odbędą się w formie wykładu – prezentacji oraz prostych eksperymentów naukowych dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 6-9 lat oraz 10-13 lat. Dzięki spotkaniu dzieci dowiedzą się czym jest smog, jakie zagrożenia stwarza dla naszego zdrowia i życia oraz jak skutecznie dbać o nasze środowisko. 

„Mirabelka – kiełkująca historia”* – Zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat, odbywające się w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Założeniem warsztatów jest rozbudzenie wśród uczestników zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną, a także promocja czytelnictwa.

*termin powyższych zajęć będzie ustalony po zebraniu pełnych grup uczestników.

Pełna oferta zajęć na stronie tutaj. 

Źródło: Sulęciński Ośrodek Kultury

idn4436

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603