X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Festiwal Muzyki Współczesnej

Data publikacji: 30.09.2019

Festiwal odbywał się będzie w dniach 11-25 października 2019 roku, a wraz z nim szereg imprez towarzyszących adresowanych do publiczności w każdym wieku.


festiwal gw.jpg

Festiwal koncentrować się będzie przede wszystkim wokół tego, co polskie i to właśnie polskość i jej konteksty stanowić będą o charakterze i kolorycie tej edycji. Jak co roku na festiwalową publiczność czekać będą spotkania z dziełami wybitnych twórców oraz ze znakomitymi artystami i osobowościami scenicznymi. Podczas koncertów symfonicznych przypomnimy dzieła Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego i Wojciecha Kilara, w tym mistyczną Missa pro pace, oraz muzykę filmową takich twórców jak Jan A.P. Kaczmarek, Zygmunt Konieczny, Michał Lorenc czy Zbigniew Preisner. Będzie również znakomita kameralistyka oraz pełen polskich kontekstów projekt Marcina Wyrostka POLACC. Na scenie zobaczymy też jeden z najciekawszych spektakli polskiej sceny tańca współczesnego ostatnich lat w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca z Poznania. Ponadto w ramach Festiwalu odbywać się będzie szereg imprez towarzyszących adresowanych do publiczności w każdym wieku.

Przy okazji wszystkich tych wydarzeń będziemy wywoływać emocje, zachwycać, prowokować, stawiać pytania i dotykać istoty współczesnego świata, udowadniając jednocześnie, że w tak różnorodnej i niezależnej przestrzeni twórczej, jaką jest muzyka ostatnich stuleci, każdy może znaleźć swoje miejsce i swoje własne fascynacje.

rybka.jpg

13.10.2019, godz. 12:00 Milcząca Rybka

Każde dziecko wie, jak to jest robić coś, na co wcale nie ma się ochoty; a każdy rodzic zna mało przyjemne sytuacje, kiedy misterny plan na rodzinne wyjście zostaje przekreślony zdradzieckim buntem latorośli. Tak właśnie zaczyna się nasza historia – mały Stefcio nie ma ochoty na wspólne wyjście do opery, w której jego rodzice są śpiewakami i do której i tak często go zabierają. Sytuacja życiowa obrana za punkt wyjścia Milczącej rybki zaowocowała dziełem nader oryginalnym i dalekim od reguł opery werystycznej. Sami twórcy określili je mianem „dynamiczno-komicznej-mikroopery-z-licznymi-przypadkami-zachowań-oraz-postaci-niezupełnie-prawdziwych”. Milcząca rybka Jarosława Siwińskiego według libretta Małgorzaty Kołcz za sprawą zwyczajnej i pełnej humoru historii porusza jednocześnie sprawy ważne i fundamentalne – problem ciągłego braku czasu oraz rozmijania się wzajemnych oczekiwań rodziców i dzieci.

Milcząca rybka miała swoją premierę w 2016 roku podczas festiwalu Mała Warszawska Jesień.


POLACC.jpg

18.10.2019, godz. 19:00 Polacc Marcin Wyrostek & Corazon 

Utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka POLACC to muzyka, w której rozmaite motywy POL-skości połączył wspólny ACC-ordeonowy mianownik. Wielobarwność i energia całego projektu są efektem wspólnych poszukiwań i fascynacji muzyką polską różnych gatunków, tworzoną przez wiele lat. To również zderzenie różnych muzycznych charakterów, brzmień, tradycji i wspomnień z wielu rejonów naszego kraju – od Pomorza aż po Śląsk. Na program koncertu złożą się utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską oraz polskimi tańcami ludowymi; nie zabraknie też utworów wielkich mistrzów – Wojciecha Kilara czy Karola Szymanowskiego, tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a także największych hitów Marcina Wyrostka i zespołu Corazon. Całość w znakomitych aranżacjach na zespół i orkiestrę.


POLKA.jpg

20.10.2019, godz. 17:00 Polska 

Według tygodnika „Polityka” spektakl Polka to jedna z najciekawszych propozycji naszej sceny tańca współczesnego ostatnich lat. To kolaż, którego strukturę fabularną wyznacza oś życia kobiety od narodzin do śmierci. Polka w spektaklu jest wieloznaczna. Polka to szybki taniec. Polka to forma muzyczna w metrum parzystym. Polka to kobieta. W spektaklu jej historię opowiada siedem tancerek. Siedem kobiet, siedem grzechów głównych, siedem dni tygodnia. Twórcy szukają odpowiedzi na pytania: jaka jest Polka? Co robi? Czego nie robi? Co je na śniadanie? Czego nie zdążyła zrobić? O czym marzy? O co się modli? Do kogo lub do czego? Czy jest namiętna? Na co czeka? 

Premiera spektaklu odbyła się w 2018 roku i wpisała się w program Roku Bogów 2018 w Polskim Teatrze Tańca.


gra muzyczna.jpg

22.10.2019, godz. 8:30 - Gra Muzyczna Młody Współcześniak

Organizowany w ramach Festiwalu dzień otwarty jak zawsze dostarczy najmłodszym zwiedzającym sporo niespodzianek. Zwiedzanie filharmonii, połączymy bowiem z grą muzyczną, opartą na formule gier miejskich. Przestrzeń obiektu zmieni się w muzyczną planszę, na której młodzi gracze, podążając wyznaczoną trasą i rozwiązując zagadki, będą mieli okazję zgłębić wiedzę o patronie naszego Festiwalu – Wojciechu Kilarze. Będzie również szansa na zdobycie specjalnego trofeum! 

Więcej informacji o koncertach i imprezach towarzyszących na stronie tutaj.

Źródło: Filharmonia Gorzowska

idn4433

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603