X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Życie po wypadku drogowym

Data publikacji: 05.09.2019

Symulacje zdarzeń drogowych, pokazy ratownictwa to tylko niektóre atrakcje konferencji organizowanej przez polską i niemiecką policję pt. „Życie po wypadku drogowym”, która odbędzie się 20 września.


policja.jpg

Projekt będzie propagował bezpieczeństwo oraz kulturę jazdy, która będzie miała zastosowanie przez kierujących podczas przemieszczania się po drogach po obu stronach granicy. Organizacja konferencji była tematem spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z Zastępcą Komendant Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Bogdanem Piotrowskim. W spotkaniu na temat organizacji konferencji udział wziął także członek zarządu Marcin Jabłoński.

W województwie lubuskim w 2018 roku odnotowano 663 wypadki drogowe, w których 79 osób poniosło śmierć, a 790 osób odniosło obrażenia ciała (398 osób lekko rannych i 392 ciężko rannych). Odnotowano 12714 kolizji drogowych. W porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku odnotowano spadek ilości wypadków drogowych o 19, mniej o 5 ofiar śmiertelnych i mniej o 65 osób rannych. Spadła również ilość zgłoszonych Policji i zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWiK) kolizji o 1 160.

Potrzeba zorganizowania otwartej konferencji wynika z Analizy stanu bezpieczeństwa w woj. lubuskim za rok 2018 w porównaniu z latami 2016/2017.

Mając na uwadze konieczność dalszej poprawy stanu bezpieczeństwa na lubuskich drogach Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp., w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020, realizuje wspólnie z policją niemiecką konferencję pt. „Życie po wypadku drogowym”. Projekt poprzez wspólną otwartą konferencję, będzie propagował bezpieczeństwo oraz kulturę jazdy, która będzie miała zastosowanie przez kierujących podczas przemieszczania się po drogach po obu stronach granicy. Tematem przewodnim konferencji będzie zdarzenie drogowe (symulacja prawdziwego wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego z naczepą oraz pojazdu osobowego), przyczyny jego powstania, mechanizm powstawania uszkodzeń pojazdów oraz skutki powstałe w psychice i na ciele uczestników zdarzenia drogowego. Konferencja będzie miała formę otwartą, jest dedykowana przede wszystkim dla uczniów szkół i młodzieży w wieku 17-25, jako grupy wiekowej najczęściej powodującej zdarzenia drogowe. Udział uczestników jest nieodpłatny. Wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy.

Konferencja odbędzie w dniu 20 września 2019 roku w godz. 9:00-16:00 na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W ramach konferencji zaplanowano także wystąpienia biegłych sądowych z zakresu wypadków drogowych, prawnika, psychologa, psychologa transportu oraz lekarza. Na placu manewrowym będzie możliwość zasięgnięcia informacji na temat możliwości uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami, jak również dowiedzieć się jak być bezpiecznym użytkownikiem jednośladu oraz sprawdzić swoje umiejętności na torze gokartowym.

Uczestnicy konferencji wezmą udział w przygotowanych zajęciach praktycznych na :

  • symulatorze zderzeń,
  • symulatorze dachowania,
  • symulatorze ekojazdy,

oraz będą mogli zobaczyć:

  • wystrzał poduszki powietrznej,
  • działanie wagi przeciążeniowej,

Ponadto będą mieli możliwość oznakowania swojego roweru i porozmawiania zaproszonymi ekspertami i prelegentami na temat radzenia sobie w sytuacji uczestniczenia w zdarzeniu drogowym i pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Podczas konferencji w godzinach od 9:00 do 13:00 będzie zorganizowana akcja poboru krwi prze Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze w celu pozyskania krwi niezbędnej w ratowaniu ,,Ludzkiego Życia“.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4409

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603