X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Plac zabaw nad parkingiem - ankieta

Data publikacji: 02.09.2019

To będzie wielka nowość. Przy Palmiarni powstanie piętrowy parking. Na jego dachu znajdzie się duży plac do zabawy i rekreacji. Właśnie trwają prace projektowe. To zielonogórzanie zadecydują, który z trzech wariantów zagospodarowania dachu zostanie zrealizowany. Zagłosuj na jeden z nich!

parking123.jpg

- Zmiana będzie olbrzymia. Powstanie kilkukondygnacyjny parking, a na jego dachu zamiast samochodów będzie zieleń i urządzenia do rekreacji i zabawy. Nowy obiekt utworzy wspólną przestrzeń z sąsiednim Winnym Wzgórzem. Czegoś takiego jeszcze nie mamy w Zielonej Górze – opowiada prezydent Janusz Kubicki. – Będzie można pojeździć tutaj na rolkach, wspinać się po piramidach czy spróbować jazdy na rowerze. 

Dzisiaj w wielkim wyrobisku pomiędzy urzędem marszałkowskim, Palmiarnią i hotelem Qubus jest zwykły parking „pod chmurką”. Magistrat chce postawić tutaj trzykondygnacyjny parking na ok. 450 samochodów (wraz z miejscami na zewnątrz). Czwarta kondygnacja to dach, który wypełni zieleń oraz urządzenia do wypoczynku, zabawy i uprawiania sportu. Główne wejście na ten plac wielkości niewielkiego boiska piłkarskiego, prowadzić będzie specjalną kładką zbudowaną od strony Palmiarni. W ten sposób utworzy on całość z sąsiednim wzgórzem. I będzie zabawowym uzupełnieniem winnic. 

- Chcemy do końca roku zakończyć projekt techniczny. Zakładamy, że parking będzie płatny, ze szlabanami przy wjeździe, co wymusi rotację samochodów. Znajdzie się też miejsce dla autobusów – opowiada radny Filip Gryko (Zielona Razem), który pilotuje projekt. – Teraz trzeba zadecydować jak ma wyglądać część rekreacyjna na dachu. Zakładamy, że powstanie miejsce dla dzieci od szóstego roku życia i dla nastolatków. 

WARIANT 1 

To koncepcja najbardziej uboga w urządzenia do zabawy i rekreacji. We wszystkich rozwiązaniach zaplanowano dużo różnorodnej zieleni, reprezentującej roślinność rozmaitych terenów i stref klimatycznych, ale w wariancie pierwszym jest jej najwięcej. Projektanci zaplanowali tutaj sztuczne nawodnienie. Dzieci będą się mogły wspinać np. na piramidę, a potem zjeżdżać z niej kilkunastometrową ślizgawką. Bo większość terenu przeznaczono na otwarty plac zabaw. Rodzice będą mogli obserwować swoje pociechy, siedząc na widowni. 


parking1.jpg

WARIANT 2 

W tym rozwiązaniu wielki plac zabaw został nieco pomniejszony i podzielony na segmenty. Na przykład strefa niskich urządzeń do ćwiczenia równowagi (trochę przypominająca wydmy na pustyni) została umiejscowiona tuż obok widowni, podobnie jak plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Tu projektanci wprowadzili dwa nowe elementy: tor dla rowerów i rolkarzy, z miejscem na tor do pumptracka (jazdy na rowerach BMX). 


parking2.jpg

WARIANT 3 

Wariant zdominowany przez duży tor do jazdy na rolkach i rowerach. To zdecydowanie najdłuższa trasa. Wewnątrz toru znalazło się kilka miejsc do wypoczynku i do zabawy. Na przykład strefa wypoczynkowa została oddzielona od toru pergolą, która ma zapewnić spokój odpoczywającym. Bardzo rozbudowana jest strefa drabinek niskich i wysokich, na których będzie można wykonywać ćwiczenia. Miejsca z placami zabaw dla najmłodszych oddziela od toru widownia. 


parking3.jpg

Głosujemy do dnia 15.09.2019 na stronie tutaj

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra 

idn4402

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603