X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Piknik Europejski w Sławie

Data publikacji: 16.08.2019

Już jutro (17 sierpnia) w Sławie Piknik Europejski. Gospodarzem wydarzenia będzie marszałek Elżbieta Anna Polak.


slawa.jpg

W programie m.in. debata "Europejki i Europejczycy rozmawiają", quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych, specjalna ekostrefa i strefa aktywności. Będzie także przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów. 

#LubuskieChallange to cykl spotkań, który stanowi rodzaj debaty publicznej na temat celu i efektów wspólnych działań na rzecz rozwoju województwa w aspekcie wydatkowania Funduszy Europejskich. W Sławie będzie można obejrzeć wielkoformatową wystawę fotografii, dzięki której mieszkańcy zobaczą jakie zmiany dokonały się w regionie w ciągu 15-letniego członkostwa Polski w UE. 

Program:

Miejsce: Plaża miejska

I. Strefa - „Europejczycy i Europejki rozmawiają”

12.00-12.10 - Pokaz krótkich spotów promocyjnych związanych z ukazywaniem efektów oddziaływania środków unijnych, które zostały stworzone na przestrzeni 2004-2019. 

12.10.-12.25 - „Co wiesz o Unii Europejskiej?” – Krótki quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych 

12.25.12.30 - Wspólne wysłuchanie „Ody do radości” 

12.30-13.45 - Debata panelowa pn. „Europejki i Europejczycy rozmawiają 

13.45.14.10 - Urodzinowy tort „15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

II. Strefa - „Kreatywne Lubuskie” – to przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów – nauka w połączeniu z zabawą pozwoli spędzić miło czas.

Czas trwania: 11.30-16.00

III. Strefa Aktywności - to miejsce , w którym pod okiem doświadczonego trenera, będzie można m. in. skorzystać z zajęć w formule maratonu spinningowego oraz z indywidualnych konsultacji fitness. Na odwiedzających będzie czekało 20 stacjonarnych rowerów treningowych oraz doświadczona kadra trenerska.

Czas trwania: 11.30-16.00

IV. Strefa - „Eko Strefa” – w strefie zostanie zorganizowany Bike Bar, w którym jadąc na rowerze, siłą własnych mięśni będzie można przygotować zdrowy koktajl owocowy. Odwiedzający strefę będą mogli też dokonać recyklingu t-shirtów w nowe przedmioty codziennego użytku, m.in. torbę na zakupy, biżuterię, fartuszek kuchenny.

Czas trwania: 11.30-16.00

V. Strefa - „Informacje o Funduszach Europejskich” – to przestrzeń, w której osoby zainteresowane ubieganiem się o środki unijne otrzymają informację jak zdobyć unijne dofinansowanie, gdzie szukać ogłoszeń o trwających naborach, w jaki sposób podnieść swoją wiedzę w zakresie funduszy unijnych, jak zostać uczestnikiem szkoleń podnoszących kwalifikacje.

Tutaj też znajdzie się fotobudka, w której mieszkańcy będą mieli okazje wyrazić swoją jedność z UE, fotografując się z symbolami Zjednoczonej Europy.

Czas trwania: 11.30-16.00

VI. Strefa - #lubuskiechallenge – 15 lat w UE Przestrzenna, wielkoformatowa wystawa fotografii ukazująca zmiany, które dokonały się w regionie na przestrzeni lat, związane z realizacją programów współfinasowanych ze środków Unii Europejskiej.

Czas trwania: 11.30-16.00

Dzięki środkom z Unii Europejskiej nasz region pięknieje i dynamicznie się zmienia. Chcemy pokazać, że lubuskie gminy i miasta są europejskie, a Lubuszanie potrafią efektywnie wykorzystywać środki unijne.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4378

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603