X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Piknik Naukowy w Centrum Nauki Keplera

Data publikacji: 15.07.2019

Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus przygotowało jak zwykle wiele ciekawych atrakcji związanych z popularyzacją nauki, przede wszystkim poprzez zabawę i jej doświadczanie.


piknik gl.jpg

50 lat temu, 20 lipca 1969 roku, po raz pierwszy człowiek postawił stopę na księżycu. Od tego czasu postęp technologii nabiera coraz większego rozpędu, a do kolejnej naszej wizyty na srebrnym globie brakuje nam już naprawdę niewiele. Na księżyc może wybrać się każdy z nas. I choć na razie może się to zadziać tylko w naszej wyobraźni, od marzeń do realizacji dzieli nas jedynie pokonywanie kolejnych, wyznaczanych sobie celów. 

"Halo, halo Księżyc, tu Ziemia"! Bawimy się świetnie, poznając przy tym wiele księżycowych tajemnic! Tegoroczny Piknik Naukowy, w wielu momentach będzie nawiązywał właśnie do Księżyca, ale nie tylko. Jak co roku, przygotowaliśmy specjalne strefy: kosmos, relaks, eksperyment, przyroda oraz partnerzy.

Podczas IV Pikniku Centrum Nauki Keplera stanowisko oczaruje nas feerią kolorów. Zaprezentowanych zostanie 20 prac przygotowanych przez członków Stowarzyszenia na wystawę „Raz na ludowo”. Prace są inspirowane polskim folklorem i sztuką ludową. Łatwo odnajdziemy charakterystyczne elementy florystyczne, zdobienia czy doszukamy się kolorystyki charakterystycznej dla regionów Polski. Zachwycimy się precyzją wykonania prac i poznamy tajniki ich tworzenia.

Wśród celów jakie stawia sobie Stowarzyszenie Polskiego Patchworku znajdziemy propagowanie działań edukacyjnych na rzecz upowszechniania sztuki patchworku, wspieranie twórców zaangażowanych w rozwijanie tej formy rękodzieła, organizowanie wystaw, konkursów i kursów patchworkowych. Polskie patchworki są prezentowane nie tylko w naszym kraju. Przygotowane stanowisko to punkt obowiązkowy podczas odwiedzin naszego Pikniku.


mapa.jpg

Już kolejny raz, Lasy Państwowe z partnerami, zapraszają podczas pikniku do „Leśnej Osady”. Drewno to „super surowiec”, o czym przekonają nas prezentując, na warsztatach, innowacyjną grę tematyczną, a także pokażą atrakcyjne eksperymenty z drewnem księżycowym. Ponadto przygotowali doświadczenia związane z minerałami. Opowiedzą o geośrodowisku w kontekście piękna zielonogórskich lasów. Będzie też o miodzie… Serdecznie zapraszamy na pokaz bartniczy. Zaprzyjaźnieni pszczelarze uchylą rąbka tajemnicy. Na naszych gości, zarówno w środku Centrum Przyrodniczego, jak i na zewnątrz, czekać będzie zakątek łowiecki, quizy, ciekawostki przyrodnicze o lesie i jego mieszkańcach i dużo, dużo nauki, wiedzy i edukacji leśnej dla każdego. Bo edukacja leśna jest naszą i Waszą przygodą! "Leśnej osady" szukajcie w strefie partnerzy!

Więcej informacji w ulotce poniżej. 


plakat (1).jpg

Źródło: Centrum Nauki Keplera

Pliki:

ulotka - typ: Plik PDF, waga: 1,61 MB

idn4351

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603