X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Młodzi olimpijczycy w województwie lubuskim

Data publikacji: 30.05.2019

Ceremonia otwarcia Finałów XXV OOM w sportach letnich – Lubuskie 2019 odbędzie się w dniu 4.06.2019 r. o godz. 19.30 w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.


oom1.jpg

Województwo lubuskie po raz piąty będzie gościć u siebie młodych olimpijczyków. 

XXV Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Letnich LUBUSKIE 2019 odbywać się będzie na terenie województwa lubuskiego, a centralnym miejscem będzie Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek zlecone zostało Lubuskiej Federacji Sportu. 

Zawody obejmą około 6000 uczestników, w tym ponad 4000 sportowców. Rozgrywane będą w okresie od czerwca do sierpnia 2019 roku na terenie całego województwa w 33 dyscyplinach sportu. Są one najwyższym etapem rozgrywek rangi mistrzostw Polski i często pierwszym krokiem w karierze sportowej późniejszych medalistów Igrzysk Olimpijskich. 

Województwo lubuskie było już organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w roku 2002 oraz w 2017 r., a także Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w latach 2004 i 2010. 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, to krajowe zawody sportowe, w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się od 1995 roku. Zawody te podzielone są na bloki: 

  • do 2011 odbywały się w czterech kategoriach: sportach letnich, sportach zimowych, sportach halowych, biegach przełajowych, 
  • od 2012 są 3 kategorie: letnie i halowe, umysłowe, zimowe. 

Początkowo gospodarzem olimpiady były miasta, a od 2000 roku organizacja olimpiady należy do wybranego województwa. Wyjątek stanowią dyscypliny, które z powodu braku odpowiedniej infrastruktury odbywają się poza województwem-gospodarzem. 

Organizacja OOM opiera się na ścisłej współpracy z okręgowymi związkami i klubami sportowymi działającymi w dyscyplinach sportowych objętych programem Olimpiady. 

Olimpiada, to jedyne w swoim rodzaju krajowe zawody sportowe, w których zawodnicy w różnych dyscyplinach zdobywają punkty dla swojego województwa, walcząc o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej. Startuje w nich młodzież w kategorii wiekowej junior młodszy, a w wybranych dyscyplinach w kategorii junior. 

Uroczyste otwarcie Olimpiady odbędzie się 4 czerwca br. o godz. 19.30 (parkur WOSiR w Drzonkowie). 

Z okazji 25 – lecia Olimpiad oraz 100- lecia PKOL 5 czerwca 2019 r. w Drzonkowie odbędzie się konferencja, podczas której dokonane zostanie Podsumowanie cyklu 25 lecia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Polsce, ocena stanu organizacyjnego, zachodzących zmian, rozwoju i poziomu sportowego oraz roli olimpiad w systemie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w Polsce. Perspektywy rozwoju olimpiad sportowych w Polsce.

Ceremonia zakończenia Finałów XXV OOM w sportach letnich – Lubuskie 2019 odbędzie się w dniu 23 sierpnia 2019 r. (piątek) o godz. 12.00 „Palmiarni” w Zielonej Górze.

Więcej informacji na stronie tutaj.


oom.png

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4301

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603