X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Piknik Europejski w Gorzowie Wlkp.

Data publikacji: 10.05.2019

W niedzielę 12 maja w Parku Róż w Gorzowie Wlkp., będziemy świętować 15 lat członkostwa w Unii Europejskiej.


15lat.jpg

Porozmawiamy o przyszłości Polski i Lubuskiego we wspólnocie, a także o tym, jak przynależność do wielkiej, unijnej rodziny zmieniła nasz region. Gospodarzem wydarzenia będzie marszałek Elżbieta Anna Polak. W programie m.in. debata "Europejki i Europejczycy rozmawiają", spektakl teatralny dla dzieci oraz wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego dla Zespołu „BUZIAKI”. 

#LubuskieChallange to cykl spotkań, który stanowi rodzaj debaty publicznej na temat celu i efektów wspólnych działań na rzecz rozwoju województwa w aspekcie wydatkowania Funduszy Europejskich. 

O godz. 12.30 zaplanowano panel dyskusyjny pn. „Europejki i Europejczycy rozmawiają”, poświęcony kwestiom rozwoju regionu, przyszłości polityki spójności oraz przemian zachodzących przy udziale środków unijnych. 

W programie spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim pt.: „Gniewko i Lubinka w krainie liter”. Nie zabraknie również urodzinowego, unijnego tortu..

Będzie można skorzystać z atrakcji skierowanych do młodszych jak i starszych mieszkańców. W Strefie „Kreatywne Lubuskie” najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów. W Strefie Eco zostanie zorganizowany Bike Bar, w którym jadąc na rowerze, siłą własnych mięśni będzie można przygotować zdrowy koktajl owocowy. Odwiedzający strefę będą mogli też dokonać recyklingu t-shirtów w nowe przedmioty codziennego użytku, m.in. torbę na zakupy, biżuterię, fartuszek kuchenny. Strefa Aktywności – to miejsce, w którym pod okiem doświadczonego trenera, będzie można m.in. skorzystać z zajęć w formule maratonu spinningowego oraz z indywidualnych konsultacji fitness. 

W Gorzowie Wlkp. będzie można obejrzeć wielkoformatową wystawę fotografii, dzięki której mieszkańcy zobaczą jakie zmiany dokonały się w regionie w ciągu 15-letniego członkostwa Polski w UE. 

1 maja 2004 roku – dokładnie 15 lat temu, Polska została członkiem Unii Europejskiej. Ta decyzja otworzyła szeroko drzwi rozwoju dla kraju i regionów. Do Lubuskiego popłynął strumień pieniędzy, który dobrze zainwestowaliśmy w rozwój. 

Dzięki środkom z Unii Europejskiej nasz region pięknieje i dynamicznie się zmienia! Chcemy pokazać, że lubuskie gminy i miasta są europejskie, a Lubuszanie potrafią efektywnie wykorzystywać środki unijne. 

Szczegółowy program pikniku w załączniku poniżej.  


piknikgw.jpg

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Pliki:

Program Gorzów Wlkp..pdf - typ: Plik PDF, waga: 342,85 KB

idn4279

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603