X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Rowerem przez Lubuskie

Data publikacji: 15.03.2019

Lubuszanie coraz chętniej sięgają po rowery. Jednak, aby w pełni cieszyć się z możliwości, jakie dają jednoślady, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura.


sungl.png

W realizacji tego zadania ma pomóc projekt „ODRA VELO - ODER VELO Budowa systemu informacji turystycznej dla rozwoju infrastruktury rowerowej na pograniczu polsko – niemieckim”. 14 marca br. odbyło się pierwsze z cyklu spotkań dotyczących realizacji zadania, w którym udział wziął członek zarządu Marcin Jabłoński. 

Do wspólnych rozmów zasiadło szerokie grono ekspertów. Znaleźli się w nim: Czesław Fiedorowicz – Prezes Euroregionu "Sprewa-Nysa-Bóbr", burmistrzowie Nowogrodu Bobrzańskiego Paweł Mierzwiak i Jasienia Andrzej Kamyszek, wójt Świdnicy Krzysztof Stefański oraz Anna Niemiec z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Podczas spotkania omówiono założenia, planowane efekty oraz możliwości ujęcia w programie planowanej do realizacji przez samorządy ścieżki rowerowej. Na spotkaniu poinformowano, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego będzie w najbliższym czasie zbierał dane dotyczące planowanych i wybudowanych ścieżek rowerowych, a projekt koncepcji szlaków rowerowych zostanie poddany konsultacjom i uzgodnieniom z zainteresowanymi instytucjami. 

Celem przygotowywanego projektu „ODRA VELO - ODER VELO”, będzie stworzenie bazy rozwoju sieci szlaków turystyki rowerowej na pograniczu polsko-niemieckim ze wskazaniem ścieżek regionalnych przebiegających w powiatach i gminach oraz powiązanych z projektowanymi i istniejącymi trasami rowerowymi w Niemczech i województwach ościennych dla Lubuskiego wraz z wdrożeniem aplikacji mobilnej, w partnerstwie ze Związkiem Turystycznym Seenland Oder-Spree e. V. z Bad Saarow, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinie. Projekt nie obejmuje dużych działań infrastrukturalnych ani opracowania dokumentacji budowlanych. 

Główne elementy projektu: 

1. Promocja - Działania związane z promocją projektu oraz efektów jego wdrażania, zakup infokiosków. 

2. Inwentaryzacja - Określenie długości i przebiegu tras rowerowych w województwie lubuskim z wykorzystaniem istniejących i planowanych ścieżek rowerowych, dróg publicznych oraz dróg leśnych. 

3. Koncepcja - będzie służyć do realizacji przyszłych inwestycji w zakresie rozwoju turystyki rowerowej na terenie województwa lubuskiego i ma skłonić gminy i powiaty do wspólnych projektów w oparciu o opracowaną koncepcję dotyczącą głównych szlaków/tras.

4. Aplikacja mobilna dla użytkowników tras rowerowych - Dzięki aplikacji mobilnej użytkownicy otrzymają informacje na temat wybranych obiektów, produktów i atrakcji turystycznych województwa lubuskiego oraz możliwości uprawiania turystyki rowerowej w regionie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4206

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603