X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Rosną płace w Lubuskiem

Data publikacji: 11.02.2019

Jak podaje dodatek Życie Regionów dziennika Rzeczpospolita, Lubuskie jest regionem, w którym najszybciej rosną wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.


mapa.png

Obecnie średnia płaca wynosi 4,22 tys. zł. To wzrost o 8,2% w porównaniu do roku ubiegłego. – Region zmienia gospodarcze oblicze. Patrząc z perspektywy ostatnich lat wskaźniki wręcz szybują. Dla nas rozwój gospodarczy to przede wszystkim wsparcie przedsiębiorców. I to przynosi efekty. Lubskie firmy radzą sobie na rynku coraz lepiej, co przekłada się na wzrost płac – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Jak czytamy w Życiu Regionów średni wzrost płac w Polsce w firmach zatrudniających 10 osób i więcej wyniósł 7,1 proc. Lubuskie jest znacznie powyżej tego wyniku. 8,2 proc. wzrostu daje nam drugie miejsce w Polsce, tuż za województwem śląskim, które odnotowało wzrost o 8,3 proc. - Mamy ogromny potencjał w regionie lubuskim. Dowodem są szybujące wskaźniki gospodarcze. Odrobiliśmy lekcję. Nasze firmy mają w Polsce znaczącą pozycję i doskonale się rozwijają, m.in. dzięki wsparciu środków unijnych – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Nowa unijna perspektywa to także duże środki dla przedsiębiorców. Aż 65% całej alokacji nowego programu trafi na działania związane z rozwojem regionu bardziej inteligentnego i przyjaznego środowisku. 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4157

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603