X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Diament Lubuskiej Turystyki dla MZL

Data publikacji: 23.01.2019

Decyzją Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski” Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze zostało uhonorowane tytułem Diament Lubuskiej Turystyki. Uroczystość wręczenia nagrody nastąpi 25 stycznia o godz. 11.30 w Sali Zegarowej MZL.diamond.jpg

W tajnym głosowaniu przewodników lubuskich, w edycji zimowej przyznano 3 nowe tytuły Diamentów Lubuskiej Turystyki. Do grona ich posiadaczy dołączyli: Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Gmina Łagów.

Nagroda przyznawana jest od 2015 r. za szczególny wkład w promocję lubuskiej turystyki. Procedura wyłonienia laureata dokonuje się w formule „tajemniczy klient”, w rolę którego wcielają się przewodnicy, wyszukujący w ten sposób instytucje wyróżniające się takimi cechami jak: dostępność turystyczna obiektu, przyjazność dla różnych grup turystów, czy zaangażowanie zarządzających daną atrakcją. Diamenty są formą podziękowania od tzw. branży czyli przewodników. 

Warto dodać, że w poprzednich latach laureatami Diamentów zostały m.in. kościół drewniany w Klępsku, Muzeum Lubuskie w Gorzowie, Pocysterski Zespół Klasztorny w Gościkowie Paradyżu czy Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli. 

Źródło: Muzeum Ziemi Lubuskiej

idn4129

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603