X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

VIII Noc Biologów

Data publikacji: 07.01.2019

W piątek 11 stycznia 2019 roku Centrum Przyrodnicze zaprasza na VIII Noc Biologów 2019. Hasło przewodnie tej edycji brzmi – „Biologia dla Zdrowia”.


noc2019.png

Przygotowaliśmy dla Was liczne atrakcje. Co godzinę odbędzie się 5 pokazów, a o godz. 18.00 – pokaz specjalny. 

Program:

Pokazy o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.

„Białka, lipidy, cukry, czyli po co jemy”W ramach pokazu stworzymy mini-laboratorium, w którym nasi specjaliści przybliżą wybrane właściwości fizyczne i chemiczne podstawowych składników odżywczych. Poznamy funkcje tych związków w naszym organizmie, co pozwoli nam zrozumieć potrzebę ich stałego uzupełniania.

„Zdrowie na talerzu – witaminy” - W trakcie zajęć warsztatowych ich uczestnicy dowiedzą się, jakie witaminy, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, znajdują się w popularnych produktach spożywczych i na czym polega ich rola.

„Niezłe ziółka, czyli krótko o ziołolecznictwie”Wśród otaczających nas chwastów można znaleźć wiele roślin, które przez lata służyły do leczenia. W ostatnich latach wracamy do tych darów natury. Nasi specjaliści zaprezentują wybrane gatunki ziół i opowiedzą o ich właściwościach leczniczych.

„Tajemnice BMI”Podczas warsztatów rozszyfrujemy skrót BMI i dowiemy się co ten indeks oznacza. Będzie można też samodzielnie obliczyć ten współczynnik i określić, czy masa naszego ciała jest prawidłowa, czy też należy bardziej zadbać o siebie.

„Zdrowie masz we krwi”Zajęcia w przystępny sposób zapoznają uczestników z zasadami doboru grup krwi do transfuzji. Określą, kto może być uniwersalnym dawcą, a kto biorcą, gdyż, jak wiadomo, podczas transfuzji krwi, nie każdy może oddać nam swoją krew. Wyjaśnimy dlaczego krew jest tak ważna dla naszego organizmu.

Udział w zajęciach jest płatny. Cena wstępu zgodna z naszym cennikiem biletów. 

Pokaz specjalny „Czy wiesz co jesz?” w cenie 20 zł/osobę. Na pokaz specjalny obowiązuje rezerwacja.

Chętnych prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe: tel.: 660 481 635 e-mail: cp@centrumnaukikeplera.pl.

Prowadzi: Lidia Aleksandrowicz z Fundacji „Zdrowie na miarę”

Zajęcia mają charakter pokazowo – warsztatowy. W ich trakcie dowiesz się, które produkty spożywcze warto kupować. Nauczysz się rozumieć informację żywieniową na etykietach, aby móc ocenić, czy kupowana żywność zawiera potrzebne Twojemu organizmowi składniki pokarmowe. Porozmawiamy o nabiale, płatkach śniadaniowych, chlebie i innych produktach. Weź ze sobą opakowania ulubionych produktów. Rozszyfrujemy ich skład i wartość odżywczą. 

Źródło: Centrum Przyrodnicze 

 

 

 

 

 

 

idn4106

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603