X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Dni wolne w 2019 roku

Data publikacji: 01.04.2019

W tym roku czeka nas dziesięć dni wolnych i aż osiem doskonałych okazji na przedłużenie wypoczynku w postaci długich weekendów.

family.png

Pierwszy kwartał 2019 roku już za nami. Kolejna okazja do dłuższego odpoczynku pojawi się w drugiej połowie kwietnia. Poniedziałek Wielkanocny wypada 22 kwietnia. Biorąc wolne od wtorku do piątku, zyskamy łącznie aż dziewięć dni wolnych od pracy. 

Jeszcze korzystniej dla osób planujących dłuższy urlop zacznie się maj. Święto Pracy wypada w środę, a Święto Konstytucji w piątek. Wzięcie wolnego w pozostałe trzy dni znów zapewni nam dziewięć dni odpoczynku. 

Kolejna okazja na długi weekend nadarzy się w czerwcu. Dwudziestego dnia tego miesiąca wypada Boże Ciało, tradycyjnie obchodzone w czwartek, a więc wolny piątek da łącznie cztery dni przerwy od służbowych obowiązków. Początek lata to świetny termin na krótki wypad w góry czy nad morze. 

Niecałe dwa miesiące później znów można będzie przedłużyć sobie weekend. Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia) wypada w czwartek, a więc jeden dzień urlopu wystarczy, by dłużej cieszyć się ostatnimi dniami wakacji. 

Jesienią pojawią się kolejne możliwości zaplanowania dłuższego wyjazdu czy wypoczynku, bo Dzień Wszystkich Świętych wypada w piątek, a 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w poniedziałek. 

Doskonałym okresem do urlopu będą Święta Bożego Narodzenia. Wigilia wypada we wtorek, a pierwszy i drugi dzień świąt w środę i czwartek. Warto wziąć wolne w piątek, poniedziałek i wtorek (Sylwester), aby zakończyć 2019 rok kolejnym bardzo długim weekendem. 

Na koniec warto przypomnieć, że w tym roku mogą dojść kolejne dwa dni wolnego. W Sejmie na rozpatrzenie czeka ustawa złożona przez posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów, zgodnie z którą od 2019 r. dniami ustawowo wolnymi od pracy mają być też Wielki Piątek i Wigilia Bożego Narodzenia. 

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl

idn4098

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603