X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Mikołajki u najmłodszych pacjentów szpitali

Data publikacji: 05.12.2018

Z okazji „Mikołajek” do najmłodszych pacjentów szpitali w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Zaborze trafią świąteczne prezenty od marszałek Elżbiety Anny Polak.


prezenty.jpg

To już tradycja, że przed „Mikołajkami” urząd marszałkowski przygotowuje specjalne prezenty dla oddziałów dziecięcych i szpitali dla dzieci. Mali pacjenci przebywają wiele tygodni na terapii, a część z nich spędza w lecznicach świąteczny czas. Poprzednie edycje "Mikołajkowych" spotkań pokazały, że dla dzieci to wyjątkowe wydarzenie, do którego szczególnie się przygotowują. 

W czwartek, 6 grudnia odbędzie się spotkanie z młodymi pacjentami Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

W programie spotkania w Zaborze znalazły się gry i zabawy dla dzieci w wieku 7 – 11 lat. Dla maluchów przygotowano zabawy koordynacyjne, wyścigi rzędów, ćwiczenia wybranych elementów techniki piłkarskiej, małe gry). Najmłodszą grupą dzieci zaopiekuje się Fundacja dr Clown, która zaplanowała malowanie buziek, modelowanie balonów i inne zabawy. Każde dziecko będzie mogło zrobić sobie zdjęcie w Fotobudce. 

Pod szpitalną choinką Mikołaj zostawi pluszowe maskotki zebrane w akcji, którą przeprowadził Departament Ochrony Zdrowia. 

Organizatorami spotkania Mikołajkowego są: Departament Ochrony Zdrowia, Fundacja dr Clown, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego, Klub Sportowy FALUBAZ. (Spotkanie zamknięte) 

Marszałkowski Mikołaj dotrze wraz ze swoimi pomocnikami z Departamentu Ochrony Zdrowia do innych szpitali, w których przebywają mali pacjenci. W piątek, 7 grudnia br., o godz. 10.00 odwiedzi pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze (Oddział Pediatrii, Oddział Chirurgii Dziecięcej). 

Mikołaj nie zapomniał także o małych pacjentach z Gorzowa Wlkp., do których dotrze w kolejnym tygodniu.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4065

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603