X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Idą Święta

Data publikacji: 05.12.2018

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza w niedzielę 9 grudnia w godz. 11.00 – 15.00 na „Mikołajkowe Targi Aktywności i Biznesu Społecznego”. Targi, połączone są z większym wydarzeniem, pn. „Idą święta” czyli tradycyjnymi przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia umiejscowionymi w klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród.


ida_swieta_2018.jpg

W nastrój zbliżających się świąt wprowadzą nas warsztaty odbywające się w klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród. Chcielibyśmy nawiązać do dawnej tradycji, kiedy ludzie spotykali się i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się. Wydarzenie połączone będzie z Mikołajkowymi Targami Aktywności i Biznesu Społecznego. W rolę dobrych elfów, pomocników Mikołaja wcielą się członkowie, sympatycy, pracownicy lubuskich podmiotów ekonomii społecznej, czyli stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej i spółdzielni socjalnych. Na co dzień, przez cały rok robią wiele dobrego dla innych, wypełniając swoją misję, pomagając, wspierając, inspirując. Podczas targów, prezentują to kim są i co robią. A jest tego niemało! 

W programie: 

– warsztaty wykonywania – tradycyjnych ozdób choinkowych, światów, malowania bombek, świątecznych stroików, ozdób z siana, kartek świątecznych, ozdób szmacianych, malowania buziek 

– warsztaty kulinarne- lepienia pierogów, pieczenia i ozdabiania pierników, przygotowania przypraw piernikowych 

„Mikołajkowe Targi Aktywności i Biznesu Społecznego” - Na odwiedzających czekać będzie kilkanaście stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni socjalnych, które zaproponują szeroką ofertę ciekawych towarów m.in.: decorów, upominków świątecznych, a także naturalnych wyrobów regionalnych. 

– kiermasz rękodzieła ludowego i artystycznego 

– zwiedzanie stałych i czasowych ekspozycji muzealnych 

– ok. godz. 13.00 kolędy w wykonaniu zespołu "Drewno" 

Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz, na którym znajdą Państwo mnóstwo świątecznych ozdób i produktów regionalnych. Gwarantujemy, że będzie to fantastyczny czas spędzony z rodziną i przyjaznymi ludźmi, pełen niespodzianek i ciekawych doznań!


targi.png

Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko wspomaganie i budowanie trwałej pozycji rynkowej przedsiębiorstw społecznych z terenu naszego województwa, ale i pokazanie, że są to produkty i usługi na bardzo wysokim poziomie. 

W programie m.in. prezentacja oferty Lubuskiego Szlaku Fortyfikacji, który przedstawi ofertę turystyczną dla osób lubiących wyzwania i odpoczynek na świeżym powietrzu. Podmiot, oferuje zwiedzanie lubuskich bunkrów i fortyfikacji w międzyrzeckim rejonie umocnionym. Ponadto, przedsiębiorstwo realizuje usługi towarzyszące jak eventy na świeżym powietrzu, ogniska, przejażdżki samochodami terenowymi po dynamicznym terenie. 

Od Stowarzyszenia Stella Polaris będzie można nabyć wyjątkowy prezent świąteczny w postaci obrazów na specjalnie spreparowanych, naturalnych liściach! 

Natomiast, Miętowy Królik Art Studio zaoferuje piękne, spersonalizowane, ręcznie szyte maskotki dla najmłodszych i nie tylko. 

Dzięki temu, że kupisz prezent właśnie na Targach, otrzymasz bardzo dobry produkt i jednocześnie wesprzesz lokalny biznes społeczny. 

To jednak nie koniec niespodzianek! Podczas Targów odbędą się nieodpłatne warsztaty rękodzielnicze. 

Przedsiębiorstwo Stacja Zabawa pomaluje dzieciom twarze w wybrane, przez nasze pociechy, wzory. Razem z Fundacją KreARTywni będzie można własnoręcznie wykonać świąteczną kartkę, a Spółdzielnia Nasze Zaodrze, przeprowadzi warsztaty tworzenia stroików świątecznych. 

Do tej pory wydarzenie cieszyło się ogromnym powodzeniem, bo odwiedzało je nawet do 2 000 osób z całego województwa. Impreza współorganizowana jest przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze i Muzeum Etnograficzne. 

Źródło: Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli

idn4064

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603