X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Warsztaty teatralne na Statku Kultury

Data publikacji: 09.08.2018

14 sierpnia startuje w Porcie Cigacice projekt "Motyw Rzeka" - warsztaty teatralne i kino plenerowe na pokładzie Statku Kultury.


motyw rzeka.jpg

Motyw Rzeka to projekt edukacyjno-kulturalny, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który po raz pierwszy wypływa na polskie rzeki. Na wodnym szlaku Wrocław, Cigacice, Bydgoszcz przeprowadzimy warsztaty teatralne inspirowane autentycznymi historiami kapitanów żeglugi śródlądowej. 

W każdej miejscowości na pokładach dużych jednostek: barka Irena we Wrocławiu, Statek Kultury w Cigacicach oraz barka Lemara w Bydgoszczy odbędzie się spektakl wieńczący proces warsztatowy

Dodatkowym elementem projektu będzie Kino Plenerowe, w którym zaprezentujemy w konwencji Teatru Telewizji - Polski Teatr Alternatywny. 

Na pokładach planujemy również spotkania z wodniakami, którzy przedstawiają nam życie na wodzie za kulisami, podzielą się historiami i przeżyciami związanymi z żeglugą. 

Uczestnictwo w warsztatach oraz wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Na warsztaty można zapisywać się na stronie www.motywrzeka.pl oraz telefonicznie 602 412 999

Można się zgłosić niezależnie od doświadczenia. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Dzieci poniżej 12 roku życia z rodzicem lub opiekunem, który także bierze udział w warsztatach. 


Prospekt.png

Szczegółowy opis warsztatów:

Podczas pięciodniowych spotkań poznamy autentyczne historie kapitanów żeglugi śródlądowej i morskiej i poprzez improwizowane działania sceniczne spróbujemy zrekonstruować te doświadczenia i podzielić się nimi z publicznością. Warsztaty teatralne to przede wszystkim okazja, by spędzić wspólnie czas, rozwinąć kreatywność i poćwiczyć sztukę komunikacji, nawiązywania relacji, siłę przebicia i skupienie uwagi na sobie i innych. Odpowiednia emisja głosu i dykcja czy świadomość ruchu i gestów to umiejętności, które przydają się nie tylko na scenie, ale także w życiu. Podczas warsztatów w spontanicznej i pobudzającej wyobraźnię atmosferze uczestnicy będą mogli sami rozpoznać własne możliwości i ograniczenia, nieraz zadziwiając samych siebie.

Największym wyzwaniem i jednocześnie satysfakcją może być pokaz pracy - efekt przebytej wspólnie drogi, według scenariusza stworzonego przez samych uczestników. Wspólnymi siłami stworzymy scenografię, korzystając z umiejętności i zainteresowań uczestników warsztatów. Będziemy budować, skręcać, malować i kreować przestrzenie. Każda grupa w 3 różnych miastach stworzy zupełnie inną prezentację. Współodpowiedzialność i zaangażowanie uczestników w przygotowanie tych spektakli stanowić może największą wartość warsztatów, będących tym samym doskonałą i na długo pamiętaną wakacyjną przygodą. 

Po zakończonym projekcie z zebranych materiałów wideo powstanie Tryptyk Teatralny, który będzie dostępny na stronie projektu.

 

Harmonogram warsztatów w Cigacicach 

Miejsce warsztatów i pokazów: Statek Kultury, Port Cigacice

1 Dzień - 14.08. wtorek 

16:00 - 19:00 - warsztaty z emisji głosu, dykcji i improwizacji, zapoznanie 

21:30 - Kino Plenerowe 

 

2 Dzień - 15.08 środa 

11:00 - 14:00 - warsztaty dramaturgiczne wokół historii kapitańskich - budowanie scenariusza 

16:00 - 19:00 - warsztaty z działań w przestrzeni 

21:30 - Kino Plenerowe

 

3 Dzień - 16.08. czwartek 

11:00 - 14:00 - warsztaty dramaturgiczne i scenograficzne 

16:00 - 19:00 - warsztaty z improwizacji wokół materiału dramaturgicznego 

21:30 - Kino Plenerowe

 

4 Dzień - 17.08. piątek

11:00 - 19:00 - przygotowywanie pokazu - działania improwizowane i aktorskie zgodne ze scenariuszem 

21:30 - Kino Plenerowe

 

5 Dzień - 18.08. sobota 

19:00 - spektakl - pokaz pracy warsztatowej / spotkanie z publicznością


Więcej informacji na stronie tutaj. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

 

Pliki:

prospekt - typ: Plik PDF, waga: 1,01 MB

idn3905

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603