X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Ogłoszono zwycięzców IV edycji programu

Data publikacji: 21.06.2018

W IV edycji dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy” zrealizowanych zostanie 375 projektów w całej Polsce – 12 z nich w województwie lubuskim.


banner-4.jpg

Ogłoszono zwycięzców IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki. W województwie lubuskim Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 36 000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 12 inicjatyw społecznych, wpływających na poprawę kondycji najbliższego otoczenia.

Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera aktywnych mieszkańców w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na mikroregiony, w których realizowane są najciekawsze i najpotrzebniejsze – zdaniem klientów Tesco – projekty społeczne. W IV edycji wprowadzone zostały korzystane zmiany. Tym razem Tesco wraz z Fundacją Tesco zapewniło finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.


tessco.png

Z edycji na edycję coraz więcej mieszkańców chce angażować się w działania na rzecz swojego otoczenia. Tym razem do programu zgłosiło się ponad 800 organizacji. Klienci Tesco oddali łącznie ponad 6 milionów głosów na projekty z całej Polski. Z dumą patrzymy na to, jak społeczność skupiona wokół programu się rozrasta. Mamy poczucie, że działamy w najlepszy z możliwych sposobów – słuchamy społeczników – rzeczników regionów i odpowiadamy na ich potrzeby – mówi Katarzyna Michalska - Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco. 

Zwycięskie projekty
W IV edycji dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy” zrealizowanych zostanie 375 projektów w całej Polsce – 12 z nich w województwie lubuskim. 

Granty w wysokości 5 000 złotych otrzymały projekty: 

 • Integracyjne warsztaty szkutnicze Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych,
 • Ruszaj się na dworze, Zdrowiu to pomoże! Miejskiego Przedszkola nr 34 z Zielonej Góry,
 • Pracownia Pomysłownia Sulechowskiego Domu Kultury im. F. Chopina,
 • I Ty Możesz Zostać Turystą! Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo z Żagania.

Wsparcie w postaci grantów w wysokości 3 000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywom: 

 • Edukacja przez zabawę. Malując przyrodę ćwiczymy ręce i umysł. Fundacji Naturalnie z Ownic,
 • Młodzi Bohaterowie II Ochotniczej Straży Pożarnej w Studzieńcu,
 • Półkolonie letnie dla dzieci z Gminy Świebodzin Klubu Sportowego Herosi,
 • SI-gma Run – Integracja, Edukacja, Rozwój Społeczny Fundacji Pomocy Dzieciom SI-gma w Żarach.

Dofinansowaniem w kwocie 1 000 złotych zostaną wsparte inicjatywy: 

 • RoweLOVE – rozbudowa infrastruktury turystycznej w miejscowości Glinik Fundacji COOLtura,
 • Twoja Mała Ojczyzna Stowarzyszenia Za Borem w Zaborze,
 • Bańkowe Szaleństwo Stowarzyszenia Alter ego na rzecz wspierania inicjatyw społecznych Gminy Świebodzin,
 • Muralem w Przestrzeń Fundacji Spełnienie ze Szprotawy.

Podczas otwartego głosowania, trwającego od 7 maja do 4 czerwca, klienci Tesco na terenie województwa lubuskiego oddali łącznie 118 068 głosów.


banner-2.jpg

Zwycięskie inicjatywy są bardzo różnorodne – dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, ale także działań na rzecz zwierząt, środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji oraz wielu innych istotnych aspektów funkcjonowania poszczególnych społeczności – opowiada Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która jest partnerem merytorycznym programu. 

Realne potrzeby, realne wsparcie
Od 2016 roku odbyły się cztery edycje programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu dwóch lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu wybrali klienci sklepów. Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 3 325 000 złotych na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. Jesienią tego roku odbędzie się kolejna – już V edycja programu.

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra / Materiały promocyjne Tessco

idn3838

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603