X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Zagłosuj na zakup czepków onkologicznych

Data publikacji: 15.06.2018

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze stara się o czepki onkologiczne, by chorym na raka nie wypadały włosy po chemioterapii. Pieniądze chce zdobyć z budżetu obywatelskiego.


szpital.jpg

Ruszyło głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2019 miasta Zielona Góra. Nowy szef oddziału onkologii Szpitala Uniwersyteckiego, dr Marek Szwiec zgłosił do budżetu zadanie pn. "Chemioterapia nie musi oznaczać utraty włosów - Nowoczesny system chłodzący zapobiegający utracie włosów przy terapii onkologicznej". W skrócie chodzi o to, aby zakupić ze środków miejskich za około 200 tys. zł urządzenie - tzw. onkoczepek, dzięki któremu pacjenci poddani chemioterapii mogą zachować swoje włosy! Zadanie jest okręgowe (okręg nr IV, zadanie 4.20). 

Lekarze dobrze sobie radzą z takimi skutkami ubocznymi chemioterapii jak nudności, ale wypadanie włosów wciąż jest problemem. Na świecie system ochronny włosów jest znany od 30 lat i sprawdza się bardzo dobrze. Niestety w Polsce jest tylko 10 takich urządzeń. 

O tym, czy szpital wzbogaci się o ten ważny dla pacjentów sprzęt zadecyduje liczba głosów oddanych przez zielonogórzan w budżecie obywatelskim. Dlatego – liczy się każdy głos! Głosowanie na poszczególne zadania potrwa do końca miesiąca. Udział mogą wziąć osoby zameldowane w Zielonej Górze na pobyt stały lub czasowy. Nie tylko dorośli, ale również młodzież, która ukończy w tym roku 13 lat. 

Jak głosować? 

  • internetowo – oddając głos za pośrednictwem ankiety zamieszczonej tutaj. 
  • poprzez złożenie wypełnionej karty do głosowania w Urzędzie Miasta lub dostarczenie jej do sekretariatu głównego, sekretariatu w budynku administracyjnym, Biura Zarządu lub Działu Organizacji i Zarządzania Jakością naszego Szpitala. 

W akcję zbierania głosów włączyła się ambasadorka województwa lubuskiego Ewa Minge oraz marszałek Elżbieta Anna Polak. – Pacjenci onkologiczni potrzebują opieki specjalistów i dostępu do nowoczesnego sprzętu, ale ważny jest też wymiar psychologiczny. Pokażmy, że jesteśmy z nimi – podkreśliła marszałek. 


bo-gosowanie.jpg

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3827

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603