X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

IronMan dla Aleksa

Data publikacji: 13.06.2018

Już 16 czerwca spod gorzowskiej Słowianki rusza wyjątkowy triathlon. Maciej Grabek - student Zamiejscowego Wydziału AWF w Gorzowie Wlkp. jest biegaczem długodystansowym.


ironmen.png

Chce pomóc 14-letniemu Aleksowi, który walczy z rakiem. Ma za zadanie pokonać triathlon IronMan - 4 km pływania, 200 km jazdy rowerem i 50 km biegu. Maciej postara się zdobyć środki i pomoc w leczeniu Aleksa. 7 czerwca odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca akcję. Samorząd wspiera działania młodego sportowca w ramach kampanii Młodzi On-Life. 

Maciej Grabek pochodzi z Wysokiej, od ponad 6 lat mieszka w Gorzowie. Jest absolwentem kierunku Wychowanie Fizyczne Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. IronMan dla Aleksa to konkurencja, która składa się z: 4 km pływania, 200 km jazdy rowerem i 50 km biegu. Maciej Grabek podejmie się tego wyzwania 16 czerwca. Chce w ten sposób nagłośnić problem 14-letniego Aleksa, u którego zdiagnozowano guza złośliwego kości piszczelowej z patologicznym złamaniem. W wyniku powikłań Aleksowi amputowano nogę. Chłopak jest podopiecznym fundacji Cancer Fighters. Poprzez trudy dystansu Maciej Grabek chce pomóc w zebraniu środków na jego leczenie.- Poznałem Aleksa, to wyjątkowy chłopak, chciałby być sportowcem. Liczę, że jego życzenia się spełnią - mówił podczas konferencji prasowej Maciej Grabek. Już niebawem w internecie ruszy zbiórka pieniędzy dla Aleksa, będzie także zbiórka do puszek. - Triathlon to trudny dystans, mam nadzieję, że uda mi się go pokonać bez przeszkód, nie wiadomo, jaka będzie pogoda, a to jest głównym przeciwnikiem - mówi Maciej.Wsparcie inicjatyw młodych lubuszan to cel kampanii Młodzi On-Life samorządu województwa lubuskiego. - Podziwiam determinację Maćka i szczytny cel. Śledzę jego aktywność. Właśnie o to nam chodzi w naszych działaniach. Chcemy uaktywnić młodych, dać im możliwości działania, a pomysły same się znajdą. Mamy przecież przykłady - Budżet Inicjatyw Obywatelskich na inicjatywy młodzieżowe, Lubuska Akademia Młodego Lidera. Przypomniała Anna Synowiec, przewodnicząca komisji ds. młodzieży i spraw obywatelskich województwa lubuskiego.

Bardzo ważne jest dla studenta wsparcie uczelni. - To wsparcie logistyczne, także zabezpieczenie podczas biegu i jazdy rowerem. Maciej ma także nasze wsparcie w działaniach promocyjnych, formalnych - mówił dziekan ZWKF Leszek Zguczyński. Aktywnie w akcję Macieja włączyli się również sponsorzy, nie tylko finansowo. - Wspieram młodych gorzowian w ich inicjatywach, ale ta jest dla mnie wyjątkowa. Sam biegam i zdaję sobie sprawę, że ten triathlon z uwagi na różne dyscypliny i dystans to ogromne wyzwanie, z którym będziesz musiał zmierzyć się sam. Życzę powodzenia i wytrwałości - mówił Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. 

Sportowiec nie jest laikiem. Trenuje bieganie długodystansowe, w ubiegłym roku charytatywnie przebiegł 127 kilometrów.

Relacja z konferencji prasowej na profilu Młodzi On-Life lubuskie na facebooku. Na tym profilu znajdzie się także relacja z IronMan dla Aleksa. Początek 16 czerwca o godzinie 6.00. 

Zbiórka dla Aleksa ruszyła już w internecie na stronie www.pomagam.pl.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3823

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603