X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Bieg o Puchar Marszałka

Data publikacji: 11.06.2018

Lubuski Piknik Zdrowia odbędzie się 17 czerwca br. Aktywność fizyczna to stały element tej imprezy. Tym razem zachęcamy do… biegania po zdrowie! Trasa liczy zaledwie 5 km, a można zdobyć puchar Marszałka Województwa Lubuskiego! Ruszyły już zapisy.


biegi.jpg

Piknikowy Bieg o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego odbędzie się po raz drugi na Lubuskim Pikniku Zdrowia. Organizacji biegu podjęło się Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. 

Bieg odbędzie się w niedzielę 17 czerwca br., uczestnicy wystartują o godz. 11.30 z pola piknikowego w Wojewódzkim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, a prowadzić będzie przez las. Dystans do pokonania to 5 km. Metę zaplanowano w samym centrum zdrowotnych wydarzeń, gdzie przy okazji będzie można skorzystać z atrakcji Lubuskiego Pikniku Zdrowia. Każdy z uczestników dostanie pamiątkowy medal, napój i posiłek regeneracyjny. 

Na bieg się można zapisywać przez stronę internetową.


nordic.jpg

Kto nie biegnie, ten maszeruje! 

– Kto nie biegnie, ma aktywną alternatywę: może przymaszerować ten dystans z kijami. Aktywność to część zdrowego stylu życia, zachęcam do udziału w biegu lub maszu – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Kto chce aktywnie spędzić czas na Pikniku, a niekoniecznie jest entuzjastą biegania, ma jeszcze inną opcję: marsz nordic walking. Trasa marszu wyniesie 5 km. Uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę instruktora oraz napój na drogę. Za organizację marszu odpowiada Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Start o 11.35. Zapisy tutaj


ulotka2.png

Lubuski Piknik Zdrowia – będzie jeszcze więcej atrakcji 

Lubuski Piknik Zdrowia to sztandarowa impreza organizowana przez Samorząd Województwa Lubuskiego od dziewięciu lat. „Pod chmurką” i bez kolejek można tu skorzystać z porad lekarzy, konsultacji i badań. Ważnym elementem imprezy jest promocja zdrowego stylu życia: właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. W trakcie imprezy rozegrany zostanie turniej piłkarski – mini mundial z udziałem młodych zawodników – Skrzatów i Żaków. 

Na Pikniku nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dorośli będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o darmowych badaniach profilaktycznych w ramach projektu „Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom” 

Przez cały dzień infrastruktura Ośrodka w Drzonkowie będzie dostępna dla uczestników Pikniku bezpłatnie. Na imprezę będzie można dotrzeć za darmo autobusem MZK (linia nr 30 – według niedzielnego rozkładu). 

Departament Ochrony Zdrowia przygotuje także specjalny konkurs – Paszport Zdrowego Lubuszanina. 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3820

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603