X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

1:0 dla Zielonej Góry

Data publikacji: 22.05.2018

Pierwsza runda Krwawych Derbów Lubuskich zakończyła się „zwycięstwem” dawców z Zielonej Góry.


10derby.jpg

Do punktu pobrań w Zielonej Górze zgłosiło się 53 śmiałków, a 50 oddało krew. W Gorzowie Wlkp. – zgłosiło się 38 osób, a 34 udało się oddać krew. – Najważniejszy efekt jednak jest taki, że banki krwi wzbogaciły się o blisko 38 litrów drogocennego płynu, który pozwoli ratować innym zdrowie i życie. I o to nam chodziło! Dawcom gratuluję odwagi i determinacji oraz dziękuję za złote serce! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


krwawe derby.jpg

Krwawe Derby Lubuskie – zdrowa rywalizacja w obu stolicach to marszałkowska prozdrowotna odpowiedź na najpopularniejszą w regionie rywalizację sportową. Urząd Marszałkowski przy okazji derbów żużlowych organizuje rywalizację w zakresie dawstwa krwi.

Kolejna runda Krwawych Derbów już za dwa tygodnie 4 czerwca.

– Zielona Góra: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Zyty 21,

– Gorzów Wlkp.: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Dekerta 1

W obu miastach w dniu Krwawych Derbów – punkty poboru będą czynne od godz. 7.00 do 16.30.

 

Będą nagrody dla dawców
Kluby: Stal Gorzów i Falubaz Zielona Góra aktywnie włączyły się do akcji. Żeby wypromować zbiórkę krwi i zachęcić potencjalnych dawców, zarządy klubów przygotowały specjalne nagrody. W Gorzowie na dawców będzie czekać 100 biletów na mecz z GKM MRGARDEN Grudziądz (1 lipca). Z kolei w Zielonej Górze każdy, kto odda krew, dostanie bilet na mecz z Betard Spartą Wrocław (17 czerwca). Dodatkowo gorzowski klub zaproponował, że wśród osób, które oddadzą krew, rozlosuje 3 podwójne wejściówki do parku maszyn przed meczem z Falubazem. Z kolei Falubaz – jeśli rywalizację na ilość oddanej krwi wygra Zielona Góra – wylosuje wejściówkę dla dwóch osób do Strefy VIP na mecz z Wrocławiem.

 krew.png

Krew ratuje życie
Krwawe Derby Lubuskie to kolejna akcja krwiodawstwa zainicjowana przez marszałek Elżbietę Annę Polak. – Zależy nam na promocji idei transplantacji i dawstwa krwi. A doświadczenie ubiegłych lat nam pokazało, że kibice sportowi świetnie się mobilizują w takich sytuacjach. Chcemy zatem, żeby pobór krwi odbywał się równocześnie w dwóch lubuskich stolicach. Element rywalizacji jest oczywiście symboliczny – tłumaczy marszałek.

Do tej pory w akcjach zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski krew oddało blisko 370 osób. Dzięki temu banki krwi zasilone zostały 165 litrami tego drogocennego płynu. Rekord zbiórki padł w lipcu 2017 roku, kiedy dawcy za krew otrzymywali… bilety na żużel. Wówczas swoim darem podzieliło się 51 osób!

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

 

 

idn3790

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603