X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Oddaj głos na Zielona Polana Leszka

Data publikacji: 18.04.2018

Projekt zakłada rewitalizację terenów na campusie B - uruchomienie Plenerowego Kina, dobudowanie grilli, zakup leżaków oraz systemu nagłośnienia.


zielona polana.png

Ruszyła 3 edycja programu zmieniającego oblicza polskich miast "Lech Starter", w którym Zielona Góra walczy o grant w wysokości 50 tys. złotych. Każdy zgłoszony projekt to szansa na realizację inicjatyw dla Twojej najbliższej okolicy i jej mieszkańców.

Chcesz zagłosować to prostsze niż myślisz!
- wybierz projekt
- zaloguj się przez stronę lub konto na facebooku
- oddaj głos

Pamiętaj, że każdego dnia możesz oddać aż 3 głosy na projekty z każdej kategorii.

Głosowanie internautów trwa do 17.05.2018 do godziny 23:59

Więcej o projekcie i głosowaniu na stronie tutaj.

Skrócony opis projektu:
10 lat temu las oddzielający budynki dydaktyczne od akademików przy ul. Wojska Polskiego 65 w Zielonej Górze był centrum życia i to nie tylko studenckiego. Wiosną las i polana tętniły życiem, grillowało tam niemal całe miasto, grały gitary, dziewczyny opalały się, a Ci którzy szukali zacisznego miejsca znajdowali je w cieniu drzew. Niestety las został wycięty, zamknęły się studenckie kluby, a życie z campusu wyniosło się do dużych klubów. Pozostałością tamtych czasów jest jedynie klub Gęba, w którym zaczynały przygodę ze sceną najlepsze zielonogórskie kabarety oraz organizowane raz w roku Wielkie Studenckie Grillowanie, które gromadzi tysiące ludzi. 

Naszym celem jest przywrócenie życia wskazanemu miejscu, powstała polana została już dostosowana przez nas do „chillowania” na świeżym powietrzu. W roku ubiegłym wspólnie z Samorządem Studenckim Uniwersytetu przystosowaliśmy teren do poruszania się dla osób niepełnosprawnych, oświetliliśmy go oraz zainstalowaliśmy 4 ceramiczne grille wraz z ławkami i śmietnikami. W tym roku chcielibyśmy zachęcić ludzi do częstego odwiedzania tego miejsca, w związku z tym planujemy następujące projekty i inwestycje: Plenerowe kino - spektakle odbywać będą się we wtorki oraz soboty, będą miały całkowicie otwarty i bezpłatny charakter, realizacja wymaga zakupu pneumatycznego ekranu 9x7m oraz instalację ziemnego nagłośnienia wraz z laserowym projektorem oraz kompletem 100 leżaków plażowych. W międzyczasie system nagłośnieniowy będzie używany do nagłośnienia imprez plenerowych, które będą odbywać się na polanie. Sterowanie dźwiękiem będzie odbywać się przez aplikację, dostęp do niej będzie miała osoba wyznaczona przez Stowarzyszenie, które również zobowiązuje się od pokrycia wszelkich kosztów autorskich i licencyjnych związanych z publicznym odtwarzaniem audio i video. Grillowanie na polanie - do powstałych miejsc grillowych chcemy dobudować kolejne dwa, obecne zainteresowanie powstałymi rok temu grillami jest spore, brakuje nam już miejsc dla kolejnych gości.

Źródło: Rzecznik Prasowy Bachanalia 2018 oraz strona Lech Starter

idn3744

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603