X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Ogród Botaniczny i Mini Zoo - wiosenne zmiany

Data publikacji: 13.04.2018

W Ogrodzie Botanicznym trwają intensywne prace porządkowe i zdecydowanie już czuć wiosnę. Może planując weekendowy spacer lub odpoczynek pośród przyrody warto uwzględnić to miejsce.


8418_obraz11.jpg

Godziny otwarcia codziennie od 9.00 do 19.00, od czerwca od 9.00 do 21.00.

Od 1 kwietnia administratorem Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Nadzór merytoryczny prowadzi Uniwersytet Zielonogórski. Współpraca Miasta Zielona Góra z uczelnią układa się bardzo dobrze, szykuje się wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

- Odbyliśmy spotkanie z pracownikami uniwersytetu, którzy wskazali nam swoje potrzeby i zaczęliśmy je realizować. Oczyszczamy ogród po zimie, wyłamujemy suche gałęzie drzew, natomiast arboryści czyli tzw. „chirurdzy drzew” zrobią odpowiednie elastyczne wiązania na drzewach. Kupiliśmy około 160 bylin, które zostaną w najbliższych dniach posadzone i będzie jeszcze barwniej i piękniej – powiedział Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze. 

Ogród Botaniczny wraz z Mini Zoo tworzą spójny kompleks przyrody i zwierząt. Zarówno dorośli jak i dzieci znajdą tu coś dla siebie. Spacerując ścieżkami, podziwiając bogatą roślinność, czy karmiąc zwierzęta. 


8419_obraz10.jpg

- O atrakcyjności naszego ogrodu świadczy fakt, że od 1 kwietnia odwiedziło nas 6 tysięcy osób. Rocznie bywa u nas około 100 tysięcy osób. Już teraz jest atrakcyjnie a będzie jeszcze bardziej. Raz w miesiącu planujemy imprezy tematyczne np. z udziałem zielonogórskich koszykarzy lub żużlowców – dodaje Paweł Wysocki. 

- Chcemy, by Ogród Botaniczny i Mini Zoo były nie tylko atrakcyjnymi miejscami do zwiedzania. Chcemy także edukować, szczególnie najmłodszych i zachęcać dzieci do ochrony przyrody i zwierząt. W najbliższym czasie planujemy między innymi wspólne budowanie budek dla jeży – podkreśliła Ewa Burda - pracownik ptasiego azylu, doktorantka Wydziału Nauk Biologicznych UZ. 

Więcej informacji na stronie www.minizoo-zielonagora.pl 


8421_ogrod2.jpg

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

idn3740

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603