X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Karetka w Nowogrodzie Bobrzańskim - raport

Data publikacji: 08.02.2018

W sylwestrową noc punktualnie o północy ambulans rozpoczął działalność. Karetka długo nie czekała bezczynnie, ponieważ pierwsze wezwanie nastąpiło już o 4:20 i było to wezwanie do dziecka.


karetka.jpg

– Wcześniej karetka jechała po chorego z Zielonej Góry. Przez to ratownicy tracili cenne minuty. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo mieszkańców. W styczniu było aż 86 wyjazdów ambulansu z Nowogrodu – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Kilka lat trwały zabiegi władz Samorządu Województwa Lubuskiego i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze o zmianę lokalizacji jednej z tutejszych karetek. Ulokowanie ambulansów na mapie regionu określa dokument – „Wojewódzki Plan Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne”, który opracowuje i zatwierdza Wojewoda Lubuski. W 2017 r. – po kolejnych apelach do Wojewody – udało się doprowadzić do korekty Planu i jedna z zielonogórskich karetek mogła się przenieść do Nowogrodu Bobrzańskiego. 

Ambulans w Nowogrodzie Bobrzańskim stacjonuje na stałe dopiero od 1 stycznia 2018 r., jednak już po pierwszym miesiącu statystyki potwierdzają, jak bardzo potrzeba była ta zmiana. 

Raport z wyjazdów:

  • 86 – liczba wezwań przekazanych do realizacji
  • 1 – wezwania odwołane w trakcie realizacji
  • 7 – zespół zadysponowany do dziecka
  • 79 – zespół zadysponowany do osoby dorosłej (mężczyzn – 34, kobiet – 45)
  • 19 – udzielono pomocy w miejscu wezwania
  • 66 udzielono pomocy i przewieziono do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR Zielona Góra – 26, inny szpital – 40)
  • 4291 – liczba przejechanych kilometrów

Uruchomienie podstacji pogotowia ratunkowego w Nowogrodzie Bobrzańskim było możliwe dzięki realizacji projektu budowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Projekt zrealizowany został ze środków unijnych. – Są tam miejsca postojowe dla samochodów strażackich i cały czas czekało miejsce dla karetki pogotowia. Udało się zakontraktować dodatkową karetkę. Nasze pogotowie ratunkowe w Zielonej Górze będzie realizowało ten kontrakt – wyjaśniała na początku stycznia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3647

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603