X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Dni Muzyki nad Odrą

Data publikacji: 08.02.2018

Legendarny polsko - niemiecki festiwal odbędzie się w dniach 2 do 25 marca. W tym roku festiwal odbywa się pod mottem „emocje”.


musikfesttage.jpg

Polsko-Niemieckie "Dni Muzyki nad Odrą" są najznaczniejszym i posiadającym największe tradycje festiwalem muzycznym Wschodniej Brandenburgii. Odbywające się na początku marca transgraniczne imprezy muzyczne stanowią nie tylko godne uwagi przeżycie artystyczne i okazję do spotkań, lecz także świadectwo promieniującej na Wschód i Zachód tożsamości kulturowej europejskiego regionu po jednej i drugiej stronie Odry. Od 1965 r. obchodzimy to święto naszego oczarowania muzyką – początkowo jeszcze jako "Frankfurckie Dni Muzyki" – od roku 1994 zaś w ścisłej współpracy z Międzynarodowymi Spotkaniami Muzycznymi "Wschód-Zachód" Filharmonii Zielonogórskiej. Festiwal jest nie tylko miejscem żywej sztuki i okazją do spotkań lecz także świadectwem europejskiego myślenia.

Polsko-niemieckie "Dni muzyki nad Odrą" są perłą życia artystycznego i kulturalnego po obu stronach Odry. Liczne koncerty tworzą wspaniały emocjonalny klimat spotkania, wymiany i promowania kulturowego dialogu między Polakami i Niemcami. Dlatego też w 2018 roku "Dni muzyki nad Odrą" w pełni zasługują na motto "emocje". Dialog jako emocjonalny dyskurs różnych koncepcji wykorzystujemy owocnie w naszych koncertach i jesteśmy przekonani, że prezentujemy Państwu ciekawy program festiwalu. Dzięki naszej współpracy z konserwatoriami z Polski oraz z Berlina, Moskwy i Białorusi możemy przedstawić naszej publiczności muzyków na wysokim, międzynarodowym poziomie natomiast im zapewnić wyśmienite możliwości koncertowania. Repertuar koncertów sięga od muzyki baroku, klasycyzmu po romantyzm. Szczególnie cieszymy się, że dwoma występami program festiwalu wzbogacą młodzi muzycy z Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej. Nasze koncerty znajdą swoją publiczność we Frankfurcie nad Odrą, Zielonej Górze, Berlinie, Münchebergu, Nowej Soli, Neuzelle, Gorzowie, Gubinie, Żarach, Eisenhüttenstadt, Friedersdorfie, Rzepinie, Schwedt nad Odrą, Sulechowie i Cottbus.


afisza1-dmnodra_2018.jpg

Więcej informacji tutaj lub na stronie Filharmonii Zielonogórskiej

Źródło: Filharmonia Zielonogórska 

Pliki:

Program - typ: Plik PDF, waga: 2,68 MB

idn3646

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603