X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Lubuszanki pojadą do Pjongczang

Data publikacji: 29.01.2018

Saneczkarki z podgorzowskich Nowin Wielkich znalazły się w kadrze na Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018.


lubuszanki.png

Są to dwie zawodniczki UKS Nowiny Wielkie: Natalia Wojtuściszyn - 2 lutego skończy 25 lat, oraz o dwa lata starsza Ewa Kuls–Kusykoraz. Ich trener klubowy to Jacek Zagozda. Lubuszanki już po raz drugi z rzędu wystąpią na tej najważniejszej dla sportowców imprezie, gdyż cztery lata temu o medale walczyły w Soczi

Obie saneczkarki – tak samo jak podczas Igrzysk Olimpijskich w Rosji – wystąpią w jedynkach, a lepsza z nich wystartuje również w rywalizacji sztafet. 

Start w Pjongczangu jest dla saneczkarek dużym wyróżnieniem. Warto przypomnieć, że nasza reprezentacja nie ma w Polsce nawet małego odcinka profesjonalnego toru do treningów. Żeby przygotować się do ważnych zawodów obie panie muszą korzystać z lodowych torów w innych krajach. Zimą na co dzień trenują, jeśli pozwala na to aura, na wyżłobionym przez naturę, a poprawionym przez saneczkarzy torze saneczkowym o długości 800 m w Nowinach Wielkich. Tor ten znajduje się na jedynym w okolicy wzgórzu, który mieszkańcy Nowin nazywają Łysą Górą.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3628

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603